Desant Kultury. Agnieszka Reimus Knežević: Biofeeling / BRAK MIEJSC

Jeśli kochasz przyrodę, rośliny, lubisz się nimi otaczać, interesuje cię sztuka, a przy okazji chcesz podziałać kreatywnie w zespole – przyjdź na spotkanie organizacyjne projektu „Biofeeling” 7 marca o 17:00 w Kamienicy Naujacka!

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do autorskiego projektu „Biofeeling” Agnieszki Reimus Knežević! To doskonała propozycja dla osób w każdym wieku, które kochają przyrodę i rośliny, ale również dla tych, którzy niewiele o nich wiedzą i mają z nimi niewiele do czynienia. Dla tych, którzy tworzą sztukę lub tylko ją podziwiają. Projekt wykorzystuje koncepcję biofilii, czyli wrodzonej skłonności ludzi do zbliżania się do natury i poczucia harmonii z przyrodą. Pierwszą osobą, która użyła tego terminu, był filozof i psychoanalityk Erich Fromm w 1973 r.; później Edward Osborne Wilson który opublikował książkę pt. „Biophilia”. W ostatnich latach biofilia stała się trendem w aranżacjach wnętrz i przestrzeni biurowych.

„Biofeeling” to projekt łączący w sobie sztukę land artu, fito designu, elementy plastyki, florystyki i hortiterapii, czyli terapii ogrodem (w ostatnich latach metoda ta często jest wykorzystywana w leczeniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych, cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych, emocjonalnych, poznawczych, wykluczenia społecznego czy samotności). Biofeeling jest dla tych, którzy chcą kreatywnie podziałać, którzy chcą się zrelaksować, odpocząć i wyciszyć w towarzystwie roślin.

Cykl cotygodniowych spotkań od marca do czerwca 2024 poprowadzi Agnieszka Reimus Knežević, aktorka, pedagożka i animatorka społeczno-kulturalna. Stypendystka MENiS, MKiDN oraz Prezydenta Miasta Olsztyna w dziedzinie teatru w latach 2009-2011; wyróżniona nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Prezydenta Miasta Olsztyna za całokształt pracy artystycznej. Prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Reżyserka Teatru Prawie Dorosłego w Bartągu i Białego Teatru; pasjonatka teatru. Założycielka i dyrektorka Przedszkola Niepublicznego TEMPOO w Olsztynie, w którym prowadzi zajęcia teatralne z najmłodszymi dziećmi. Realizatorka i koordynatorka autorskich projektów z zakresu edukacji teatralnej dofinansowanych m.in. z Narodowego Centrum Kultury i Urzędu Miasta Olsztyna. Organizatorka festiwalu teatralnego dla dzieci Fiku Miku w Teatrzyku. Założycielka Fundacji KANGOOR, w której ramach realizuje autorskie projekty edukacyjne m.in. w Zespole Szkół w Biskupcu oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie.
Ukończyła studia podyplomowe na kierunku hortiterapia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Mistrzyni florystyki (dyplom mistrzowski w szkole Iza Tkaczyk School of Art oraz dyplom mistrzyni florystyki wydany przez Zachodniopomorską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości). Ukończyła trzy poziomy japońskiej szkoły ikebany Ikenobō w Tokio (nyūmon, shoden, chūden). Reżyserka i uczestniczka pokazów florystycznych m.in. na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu; Europa Cup Europejskich Mistrzostwach Florystycznych Katowice 2022.

Pierwsze spotkanie organizacyjne projektu „Biofeeling” odbędzie się w czwartek 7 marca o godz. 17:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Liczba miejsc jest ograniczona i dlatego obowiązują zapisy pod adresem mailowym impresariat@mok.olsztyn.pl.

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Docelowo spotkania będą odbywały się raz w tygodniu w czwartki.

„Biofeeling” to jeden ze zwycięskich projektów Desantu Kultury MOK Olsztyn. Więcej o Desancie Kultury można przeczytać na https://www.mok.olsztyn.pl/projekty/desant-kultury

Desant Kultury
Agnieszka Reimus Knežević: Biofeeling