Przejdź do treści

Tam wisi moja sukienka

MOK Olsztyn zaprasza na wyjątkowe warsztaty plastyczne dla kobiet! Kreatywne zajęcia z Natalią Tejs „Tam wisi moja sukienka” odbędą się w piątek 8 marca o godz. 18:00 w sali 303 Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3.

„Tam wisi moja sukienka” to obraz Fridy Kahlo, która swoją meksykańską sukienkę powiesiła w amerykańskim chaosie, między nowojorskimi budowlami. Obraz był buntem przeciw konsumpcjonizmowi, wyrażał też tęsknotę za ojczyzną artystki. Mówi się, że jest to autoportret bez portretu.
A gdzie wisi sukienka każdej z nas? Jak wyglądają nasze sukienki? Są to małe czarne, a może bogato zdobione suknie balowe? Są wciąż na półce w sklepie, wiszą na leśnych gałęziach, w chmurach, czy są upchane gdzieś w skrzyniach i szafach?

Podczas warsztatów plastycznych z Natalią Tejs sukienka – atrybut kobiecości – stanie się pretekstem do stworzenia opowieści o nas samych i rozmowy o tym jakie jesteśmy i w jakim miejscu naszego życia się znajdujemy. Spotkajmy się i twórzmy w atmosferze kobiecego kręgu!

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Z tej przyczyny obowiązują zapisy pod adresem zapisy@mok.olsztyn.pl.

Tam wisi moja sukienka
8 marca (piątek) / godz. 18:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia