Przejdź do treści

Dezerter w Olsztynie

(Wyprzedane)

  • 20:00

  • Budynek Kuźni Społecznej, ul. Marka Kotańskiego 1

kup bilet

[BILETY WYPRZEDANE] Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał swój pierwszy singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera – „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). Późniejsze albumy studyjne: „Nielegalny zabójca czasu” (2004), „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony wyjątkowo nie tylko przez słuchaczy, ale i przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010, oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). Ostatnim wydawnictwem zespołu pozostaje album : „Kłamstwo to nowa prawda” (2021).

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na licznych składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów.

W roli supportu wystąpi Fajrant – olsztyńska kapela punk-rockowa założona w 2000 r.

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew,
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty,
Jacek Chrzanowski – bas

Fajrant to:
– Adam Borkułak – wokal/gitara
– Bartosz Leszczyński – gitara
– Roman Drajer – gitara basowa
– Paweł Brzuszek – perkusja


Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż ) / 50 zł (w dniu koncertu) dostępne na:
– Galeria Dobro
– Muzeum Nowoczesności
– Galeria wARTe Świeczki

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia