Olsztyn solidarny z Ukrainą.

Koncert i zbiórka

• Scena Staromiejska

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny „Olsztyn solidarny z Ukrainą”.

Podczas występów artystycznych 6 marca (niedziela) na Scenie Staromiejskiej, wśród widowni zostanie przeprowadzona zbiórka finansowa i rzeczowa na rzecz ofiar trwającej wojny w Ukrainie.

Zbiórkę przeprowadzi Bank Żywności w Olsztynie, a jej celem będzie zabezpieczenie doraźnych potrzeb osób przybywających z Ukrainy na teren całej Polski.

Zbiórka rzeczowa będzie się koncentrowała przede wszystkim na pomocy żywnościowej. Potrzebny jest przede wszystkim suchy prowiant, konserwy, oleje, ale też tzw. „szybkie węglowodany”, czyli batony energetyczne, słodycze, makarony, kasze i wszelkiego rodzaju żywność z długim terminem magazynowania.

Potrzebne są również kołdry i pościel dla osób, które lokowane są w prywatnych kwaterach – najczęściej w stanie deweloperskim.

Podczas wydarzenia będzie prowadzone również zbieranie datków (pomoc finansowa). Kwota zebrana podczas koncertu zostanie wpłacona na konto Banku Żywności i przeznaczona na wszelkie działania związane z pomocą, lokowaniem przybywających osób, czy organizowaniem dla nich pierwszych zakupów (chemia, żywność itd.).

Występy artystyczne rozpoczną się o godzinie 15:00.

W tę niedzielę zagrają dla Was i dla Ukrainy:
Czerwony Tulipan
Romantycy Lekkich Obyczajów
Big Day Łydka Grubasa
Enej
H.O.R.P.Y.N.A

Prowadzenie: Paulina Wasilewska i Mariusz Korpoliński.

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieobojętne jest cierpienie naszych sąsiadów.

Organizatorami wydarzenia są:
MOK Olsztyn