Eksponat miesiąca:

zapomniany herb Olsztyna.

Tagi: historia

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejną prezentację Eksponatu miesiąca! W czwartek 26 paźdzniernika o godz. 17:00 rzucimy nieco światła na nieco zapomniany herb naszego miasta.

Najkrócej funkcjonujący herb Olsztyna, wprowadzony w 1973 r. i funkcjonujący niespełna dziewięć lat, stanie się pretekstem do opowiedzenia historii o tej, ale też ówcześniejszych próbach zmiany naszego herbu. Na kilka dni przed 670. urodzinami miasta opowiemy o mało znanych i na szczęście niezrealizowanych pomysłach radykalnej zmiany wizerunku tarczy herbowej. Prezentacji i pogadance będzie towarzyszyć promocja najnowszego Biuletynu Muzeum Nowoczesności.

Eksponat miesiąca: zapomniany herb Olsztyna
26 października (czwartek) / godz. 17:00