Przejdź do treści

FINAŁ 33. KONKURSU LITERACKIEGO O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na galę finałową 33. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 2 czerwca o godz. 15:00 w Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Galę uświetni niepowtarzalny i niezwykły spektakl muzyczny, stworzony przez Katarzynę Jackowską-Enemuo na bazie prac nagrodzonych w tegorocznym Konkursie. Na scenie usłyszycie więc słowa laureatów Róży w interpretacji artystki. Będzie to naprawdę wyjątkowe wydarzenie!

Konkurs „O Różę Małego Księcia” to najstarszy w Olsztynie i jeden z najstarszych w Polsce konkursów literackich kierowanych do dzieci i młodzieży. Odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII oraz w dwóch kategoriach gatunkowych: poezja i proza.

W tym roku na konkurs wpłynęło 59 prac od 57 uczestniczek/uczestników konkursu (dwie osoby startowały w dwóch kategoriach rodzajowych). W najmłodszej kategorii zostało zgłoszonych 16 prac (poezja: 12 prac; proza: 4 prace), w kategorii średniej 29 (poezja: 12 prac; proza: 17 prac), a w najstarszej kategorii wiekowej – 14 (poezja: 5 prac; proza: 9 prac). Po przeczytaniu wszystkich prac zespół jurorski w składzie: Marta Andrzejczyk, Katarzyna Jackowska-Enemuo oraz Daniel Odija postanowił wyróżnić 30 osób.
Gratulacje i podziękowania należą się jednak Wam wszystkim. Za to, że podzieliliście się z nami Waszą wrażliwością, refleksją nad światem oraz miłością do słowa.

Finał 33. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”
2 czerwca (niedziela) / godz. 15:00

Katarzyna Jackowska-Enemuo: Opowieści z ukrytych światów
2 czerwca (niedziela) / godz. 16:00

Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia