Przejdź do treści

Fundacja Analog Collective:

Wykluczeńcy

  • 18:00

  • Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowy spektakl teatralny „Wykluczeńcy”. Przedstawienie w reżyserii Analog Collective odbędzie się w sobotę 6 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem w Olsztynie.

Analog Collective to twórcy znani z zaangażowanych społecznie wypowiedzi. Tym razem wzięli na warsztat temat „bycia innym niż wszyscy”. Poprosili kilkadziesiąt dzieci – w wieku od 5 do 16 lat – o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie kim jest człowiek wykluczony. Skąd się bierze i jaki jest na niego sposób. Dzieci, korzystając ze swojej prostolinijnej wiedzy i nietuzinkowej fantazji, przeanalizowały obecny stan społeczny w sprawie wykluczenia i podały gotowy scenariusz na spektakl. Do jakich wniosków doszły? Dziecinnie prostych!

W spektaklu „Wykluczeńcy” zobaczymy dwie aktorki: Izabelę Zachowicz i Malwinę Czekaj oraz dwóch aktorów: Marka Zimakiewicza i Miłosza Koniecznego. W formule znanych i lubianych zabaw, wyliczanek i historii „na niby” dadzą oni widzowi szansę znaleźć odpowiedzi na pytania gdzie i w jakim wieku zaczynają się podziały, konkurencje i wypaczenia. I chociaż ekspertami w tworzeniu tego spektaklu były dzieci, Fundacja Analog daje gwarancję, że nie jest to dziecinada. 

Spektakl „Wykluczeńcy” powstał we współpracy z artystami nurtu ART BRUT wystawiającymi swoje prace w łódzkiej Galerii Sztuki ODLOT.

mówią, że się nie nadaje do tej zabawy
mówią, że jest w innym guście
nie jest za bardzo do nich podobny
i nie rozumie zasad tej gry
i go WYKLUCZAJĄ

Dramaturgia na podstawie rozmów z dziećmi/improwizacji oraz tekstów aktorów: Elżbieta Chowaniec
Autorzy dialogów: dzieci w wieku od 5 do 16 lat, które miały odwagę porozmawiać na temat osób wykluczonych
Lalki: Dom na Osiedlu, Galeria Sztuki ODLOT
Kostiumy: Kornelia Dzikowska
Scenografia: Analog Collective, Kornelia Dzikowska
Muzyka: Natalia Leszczyńska
Konsultacja choreograficzna: Jakub Lewandowski
Pedagożka teatru: Dominika Szulc
Charakteryzacja: Sonia Kieryluk
Obsada: Izabela Zachowicz, Marek Zimakiewicz, Miłosz Konieczny, Malwina Czekaj

Spektakl zrealizowany w ramach programu OFF POLSKA.
Dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Czyta się w poniedziałek:

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Czyta się w poniedziałek”! Tym razem naszym wspólnym gościem będzie Piotr Siwecki, prozaik, krytyk i tłumacz z Olsztyna. Dyskusja wokół przełożonej przez niego książki Petera Markusa „Bob albo mężczyzna na łodzi” odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem. Oto […]

czytaj więcej

Manifestacja

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na plenerową wystawę fotografii Michała Krzynowka i Michała Piłata „ManifestacJA”. Ekspozycja będzie prezentowana od 11 maja na placu obok Starego Ratusza na Starym Mieście. Michał Krzynowek i Michał Piłat, dwóch olsztyńskich fotografów, których twórczość stara się wychodzić poza schematy tego, co zwykło się nazywać fotografią uliczną. Wystawa „ManifestacJA” ich autorstwa stanowi […]

czytaj więcej

Watch Docs: Ludzie i ludzie

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS – Prawa Człowieka w Filmie! W tym roku spotykamy się w dniach 13-14 maja w Kamienicy Naujacka (ul. Dąbrowszczaków 3) w Olsztynie. WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie jest jednym z najstarszych i największych festiwali filmów o prawach człowieka na świecie, co roku […]

czytaj więcej