Jak prostowano Łynę

• Zajezdnia Trolejbusowa, ul. Knosały

Tagi: historia

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do Zajezdni trolejbusowej na spotkanie poświęcone korektom przebiegu rzeki Łyny w okresie od XIV do XX wieku.

Na podstawie archiwalnych map oraz wzmianek w źródłach, Rafał Bętkowski przedstawi historię korygowania biegu rzeki na terenie znajdującym się obecnie w granicach miasta: w rejonie zamku, Parku Centralnego, dzielnicy Pozorty. Wystąpieniu towarzyszyć będzie bogato ilustrowana prezentacja.

Czwartki Wileńskie:

Jak co miesiąc, również w kwietniu razem z Towarzystwem Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej, zapraszamy na spotkanie z cyklu „Czwartki Wileńskie”.