JAK SIĘ TU ZNALEŹLIŚMY

MOK Olsztyn zaprasza na warsztaty międzypokoleniowe dla starszych dzieci (10+), ich rodziców oraz/lub babć i dziadków. Kreatywne zajęcia pn. „Jak się tu znaleźliśmy” odbędą się w sobotę 26 października o godz. 16:00 w Zajezdni trolejbusowej.

Jakie są nasze korzenie i drogi, którymi nasze rodziny przybyły do Olsztyna? Jak to się stało, że obok nas, podobnie jak w całej Polsce, mieszkają przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych? Co ich przywiodło na warmińską ziemię i czy była im gościnna?

Warsztaty będą nawiązywały do książki Agnieszki Kochanowskiej „Jak tu się znaleźliśmy”. Autorka przedstawia w niej wielokulturową tradycję Gdańska, przytaczając często skomplikowane i dramatyczne opowieści młodych ludzi, którzy przybyli tu z różnych stron świata.

A jakie ludzkie historie skrywa nasze miasto?

Jak się tu znaleźliśmy
26 października (sobota) 2024 / godz. 16:00