Przejdź do treści

Jak żyć z lękiem podczas wojny?

  • 19:00

  • Sala pod Amfiteatrem, ul. Okopowa

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie z Ukrainką Marianą Misiats, podczas którego porozmawiamy na temat emocji w czasie wojny. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 19 stycznia o godz. 19:00 w sali pod Amfiteatrem.

Spotkanie będzie przepełnione historiami z życia. Mariana Misiats w lekkiej formie poruszy tematy, które do najlżejszych przecież nie należą. Wspólnie zastanowimy się nad niepokojem i strachem, czego się boimy i jak żyć z lękiem podczas wojny. Porozmawiamy o tym czy i dlaczego nienawiść na wojnie jest w porządku, dlaczego świat postrzega się wówczas tylko w czerni i bieli. Jakie funkcje pełni gniew i dlaczego emocje nie równają się zachowaniu.
Przyjrzymy się zmęczeniu, apatii, depresji. Zastanowimy się jakie straty przeżywamy i jak je przeżyć. Jak pozwolić sobie na radość i jak żyć, aby wygrać wojnę.
Siłą rzeczy porozmawiamy też o tym dlaczego wszyscy Ukraińcy mają poczucie winy. Podyskutujemy o tak ważnych tematach jak oddzielenie od rodziny i samotność.

Wierzymy, że nasze spotkanie pomoże Ukraińcom nazwać przeżywane emocje i zrozumieć, że nie są jedynymi, którzy tak się czują. Mamy nadzieję, że pomogą też Polakom lepiej zrozumieć Ukraińców.
Spotkanie będzie prowadzone w języku ukraińskim przy symultanicznym tłumaczeniu na język polski.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Koncert: Teresa Mirga i Kałe Bała

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Teresy Mirgi. Cygańska poetka Teresa Mirga (ur. 1962) tworzy w języku polskim i romskim. Mieszka w Czarnej Górze na Spiszu, gdzie Cyganie szczepu Bergitka Roma prowadzą osiadły tryb życia od niemal trzystu lat. Wraz z zespołem Kałe Bała (Czarne Włosy) wykonuje kompozycje własne, jak też pieśni cygańskie śpiewane z dawna […]

czytaj więcej

//:project.europa

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy intrygujących prac Darii Ireny Górniewskiej i Wojciecha Serowika //:project.europa! Wydarzenie odbędzie się w piątek 27 stycznia o godz. 19:00 w Galerii Dobro. {{{{EUROPA}}}}}Europa – księżyc Jowisza, jeden z niewielu obiektów w Układzie Słonecznym, które uważane są za miejsca, gdzie mogło rozwinąć się życie pozaziemskie. Pod jego lodową skorupą […]

czytaj więcej

Wybaczyć Wszystkim Wszystko

Romantycy Lekkich Obyczajów oraz MOK Olsztyn zapraszają na wyjątkowe wydarzenie! W obszernej przestrzeni Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały olsztyński zespół zaprezentuje kilkanaście wielkoformatowych fotografii oraz grafik, połączonych z rekwizytami z sesji zdjęciowej i multimediami, które zespół przygotował specjalnie na premierę swojej nowej płyty. Szykuje się wizualny rarytas, którego nie można przegapić!  Tytuł płyty oraz wystawy […]

czytaj więcej