Przejdź do treści

Wybaczyć Wszystkim Wszystko

Wystawa fotografii / premiera płyty

  • 12:00

  • Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały

Wstęp wolny

Romantycy Lekkich Obyczajów oraz MOK Olsztyn zapraszają na wyjątkowe wydarzenie!

W obszernej przestrzeni Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały olsztyński zespół zaprezentuje kilkanaście wielkoformatowych fotografii oraz grafik, połączonych z rekwizytami z sesji zdjęciowej i multimediami, które zespół przygotował specjalnie na premierę swojej nowej płyty. Szykuje się wizualny rarytas, którego nie można przegapić! 

Tytuł płyty oraz wystawy – Wybaczyć Wszystkim Wszystko – spina artystyczną klamrą prezentowane elementy, a jak podkreślają sami artyści: zrodził się z głębokiego zamyślenia nad etapem życia, w którym doświadczyliśmy nowych dla nas emocji, czyli pandemicznej samotności oraz strachu przed wojną.

W trakcie premiery odtwarzany będzie materiał z 4. płyty RLO, a o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z zespołem oraz twórcami wystawy. Rozmowę poprowadzi Michał Napiórkowski z Radio UWM FM. 

To będzie jednorazowe i unikalne wydarzenie na kulturalnej mapie Olsztyna, którego nie można przegapić! 

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Przed wejściem będzie można nabyć nową płytę i gadżety zespołu.

Autorem zdjęć jest olsztyński fotograf:
Piotr Dowejko 

28.01.2023
sobota
12:00-20:00 
_______________________________________

Romantycy Lekkich Obyczajów to zespół założony przez Damiana Lange i Adama Millera w marcu 2011 roku w Olsztynie.

RLO 16 grudnia 2011 roku wydali swój debiutancki, garażowy album o nazwie „Lejdis&Dżentelmenels”, z piosenkami takimi jak „Lodziarka”, „5 Perspektyw” i „Bez Ciebie Odchodzę”. Kilka miesięcy później podpisali kontrakt z wytwórnią S.P. Records. Singlem promującym płytę było „Poznajmy Się”.

Drugi albumu zespołu o nazwie „Kosmos Dla Mas” został wydany w grudniu 2013 roku. Piosenkami promującymi go były „Ziemia Planeta Ludzi”, „Urodziny” i „Gwiazdy Spadają”. Wysoko oceniany w kategorii płyt alternatywnych, otworzył nowy etap w historii zespołu – alternatywny pop.

Rok 2018 i trzecia płyta – „Neoromantyzm”, na której dalsze artystyczne poszukiwania nowych form słychać w „Domu” czy „Zwilż”. W singlu tytułowym gościnnie zaśpiewał Grabaż (PP, SNL), wieloletni przyjaciel zespołu. Po wydaniu płyty zespół zagrał swoją najdłuższą klubową trasę koncertową w 25 polskich miastach.

4. album grupy – „Wybaczyć Wszystkim Wszystko”, zostanie wydany pod szyldem nowo powstałej, założonej przez sam zespół „wytwórni lokalnej muzyki” – Stąd Records.

Romantycy mają na koncie trzy płyty LP, kilkanaście teledysków, koncert DVD i składankę Best Of, która ukazała się również w formie Vinylu, zagrali ponad 200 koncertów w całym kraju, w tym te największe, jak występy na Przystanku Woodstock (2016, 2017) i CRF (2017, 2018, 2022).

Zespół mieszka i tworzy w Olsztynie.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Koncert: Wij / Kryształ / Księżyc

MOK OLSZTYN & PIRANHA MUSIC zapraszają na koncert promujący nową EPkę fantastycznego WIJa! Wystąpią też: zimnofalowy Kryształ oraz metalowy Księżyc.  ▶ WIJ (proto-metal, doom, rock&roll / Warszawa)https://www.facebook.com/wijrockhttps://www.instagram.com/wij_rock/Opuściwszy lochy i czeluście Wij wypełza na szerokie wody. Warszawskie trio udowodniło swoją determinację nie oszczędzając się na żywiołowych koncertach, a teraz prezentuje nowe nagrania otwierające nowy rozdział po […]

czytaj więcej

Silent Disco: Potrójna dawka muzyki

A gdyby tak podczas jednej imprezy móc przełączać się między muzycznymi światami? Pląsać do hitów Abby i Bee Gees, by za chwilę machać grzywą w rytm Smells like teen spirit? Trzeba tylko uważać, by z roztańczonych głów nie spadły słuchawki, z których do Waszych uszu sączyć się będzie muzyka! MOK Olsztyn zaprasza Was na wyjątkowe […]

czytaj więcej

Warsztaty slamu poetyckiego

MOK Olsztyn i Olsztyński Klub Literacki serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie związane ze światem literatury mówionej! 11 lutego o 10:30 w Kamienicy Naujacka odbędą się oryginalne warsztaty slamu poetyckiego ze znaną slamerką Olą Korczak. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Lubisz pisać i chcesz dzielić się własną twórczością ze światem? Weź udział w warsztacie slamu […]

czytaj więcej