Przejdź do treści

Koncert: Wij / Kryształ / Księżyc

  • 19:00

  • Sala pod Amfiteatrem, ul. Okopowa

kup bilet
Tagi: live muzyka

MOK OLSZTYN & PIRANHA MUSIC zapraszają na koncert promujący nową EPkę fantastycznego WIJa! Wystąpią też: zimnofalowy Kryształ oraz metalowy Księżyc. 

▶ WIJ (proto-metal, doom, rock&roll / Warszawa)
https://www.facebook.com/wijrock
https://www.instagram.com/wij_rock/
Opuściwszy lochy i czeluście Wij wypełza na szerokie wody. Warszawskie trio udowodniło swoją determinację nie oszczędzając się na żywiołowych koncertach, a teraz prezentuje nowe nagrania otwierające nowy rozdział po świetnie przyjętym „Dziwidle”. Tym razem mrok został skondensowany w formie czteroutworowego EP „Przeklęte wody”, wydanego pod koniec 2022 roku przez Piranha Music. Wij to nadal Maria aka Tuja Szmaragd na wokalu, Palec na gitarze barytonowej i Miko na perkusji, ale muzyka na nowym wydawnictwie jest poważniejsza, w mniejszym stopniu przesycona ekscytacją towarzyszącą debiutowi, za to bardziej odzwierciedlająca niewesołe czasy, w jakich przyszło nam żyć. Trio otwiera nowy rozdział w swojej działalności, który wkrótce ma zaowocować pełnowymiarowym materiałem. Tymczasem jednak zanurza się w metaforycznej topieli eksplorując tematy przesądów, szkodliwych tradycji, erotyki i kosmicznych cywilizacji. Daj się uwieść i idź z nimi.

▶ KRYSZTAŁ (post-punk, zimna fala, shoegaze / Warszawa)
https://www.facebook.com/tokrysztal
https://tokrysztal.bandcamp.com/
Na grobie nieodżałowanej Diuny zaczynają już powoli wyrastać kwiaty, a pierwszym z nich na pewno jest zespół Kryształ, który zadebiutował świetnym singlem „Wieloryby”. W skład warszawskiego kwartetu wchodzą aż dwa ogniwa z Torunia: Jakub Didkowski, czyli perkusista wspomnianej Diuny, oraz Kubczak Dobrzyński na basie. Całości dopełniają specyficzny wokal Iuriego Kasianenko (znanego m.in. z Bastard Disco) oraz gitarowe pejzaże Huberta Kosa. Kryształ gatunkowo odwołuje się do zimnej fali, ale w swojej muzyce zawiera również elementy post punku i shoegaze. Debiutancki album zespołu ukazał się jesienią 2022 nakładem Koty Records, a koncert w Olsztynie będzie jedną z pierwszych okazji aby usłyszeć ten materiał na żywo!

▶ KSIĘŻYC (blackened hardcore / Olsztyn)
https://www.facebook.com/KsiezycOlsztyn
https://www.instagram.com/ksiezyc.oln/
https://ksiezychc.bandcamp.com/
Księżyc to zespół nieobliczalny i agresywny, sięgający po inspiracje z wszelkich stron muzyki ekstremalnej, od Black Metalu, przez Death Metal i Hardcore, aż po Screamo i Metalcore.


Bilety: 30 zł (40 zł w dniu koncertu)

– w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25),
– w Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów (Knosały 3b),
– w Galerii Warte Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Silent Disco: Potrójna dawka muzyki

A gdyby tak podczas jednej imprezy móc przełączać się między muzycznymi światami? Pląsać do hitów Abby i Bee Gees, by za chwilę machać grzywą w rytm Smells like teen spirit? Trzeba tylko uważać, by z roztańczonych głów nie spadły słuchawki, z których do Waszych uszu sączyć się będzie muzyka! MOK Olsztyn zaprasza Was na wyjątkowe […]

czytaj więcej

Warsztaty slamu poetyckiego

MOK Olsztyn i Olsztyński Klub Literacki serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie związane ze światem literatury mówionej! 11 lutego o 10:30 w Kamienicy Naujacka odbędą się oryginalne warsztaty slamu poetyckiego ze znaną slamerką Olą Korczak. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy. Lubisz pisać i chcesz dzielić się własną twórczością ze światem? Weź udział w warsztacie slamu […]

czytaj więcej

Eksponat miesiąca:

MOK Olsztyn zaprasza na kolejną prezentację Eksponatu miesiąca! Tym razem pokażemy Wam pierwszą powojenną mapę turystyczną Olsztyna. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 16 lutego o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały. Przedmiotem pokazu połączonego z mini-prelekcją będzie polska mapa turystyczna Olsztyna, pochodząca z drugiej połowy lat 40. XX w. Nosi ona tytuł „Mapka […]

czytaj więcej