Przejdź do treści

Warsztaty slamu poetyckiego

  • 10:30

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

MOK Olsztyn i Olsztyński Klub Literacki serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie związane ze światem literatury mówionej! 11 lutego o 10:30 w Kamienicy Naujacka odbędą się oryginalne warsztaty slamu poetyckiego ze znaną slamerką Olą Korczak. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują wcześniejsze zapisy.

Lubisz pisać i chcesz dzielić się własną twórczością ze światem? Weź udział w warsztacie slamu poetyckiego! Podczas zajęć będziemy tworzyć i analizować wiersze oraz poetycką prozę, dzielić się opowieściami, inspirować i uwrażliwiać na słowo. Ćwiczyć sceniczne triki i poznawać naturę slamowego wiersza. Bo przecież slam to nie tylko suchy tekst – podczas kursu ożywisz go interpretacją aktorską: popracujesz nad swoją emisją głosu, dykcją, ekspresją sceniczną. Co ważne – skupimy się również na dawaniu sobie wsparcia i pozytywnej informacji zwrotnej.

Warsztaty slamu poetyckiego są dla każdej osoby, która ma ochotę się twórczo rozwijać. Składają się z dwóch części. Pierwsza ma na celu zainspirowanie uczestników do aktywności pisarskiej, otworzenie ich na słowo i na relacje wewnątrz grupy. Skłaniają do odnajdowania wartości w sobie i innych. Druga część warsztatów pomaga doskonalić umiejętności performatywnego czytania. W zależności od długości spotkania może zawierać elementy emisji głosu i naukę prezencji scenicznej.
Zajęcia przebiegają w bezpiecznej, wspierającej atmosferze. Są wolne od hejtu.

Spotkanie poprowadzi znana slamerka i nauczycielka w warszawskim LO Ola Korczak, występująca na slamach pod pseudonimem Wiosna – wyróżniona w konkursie Nauczyciela Roku nauczycielka języka polskiego, etyki i filozofii, a także nagradzana poetka performatywna, dwukrotna finalistka Mistrzostw Polski w Slamie Poetyckim. Ukończyła studia doktoranckie w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, jest ekspertką do spraw lektur szkolnych i edukacji antydyskryminacyjnej.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym obowiązują zapisy przez poniższy formularz. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Nabytą wiedzę można będzie sprawdzić w praktyce 24 lutego na slamie w klubie POZA Space przy ul. Rodziewiczówny. Jego współorganizatorami będą Fundacja Sztuka Wolności i Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie. Nagrody książkowe dla zwycięzcy sponsoruje WBP w Olsztynie.

Warsztaty slamu poetyckiego
11 lutego (sobota) / godz. 10:30
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Wstęp wolny (zapisy) / BRAK WOLNYCH MIEJSC

Slam poetycki
24 lutego (piątek) / godz. 18:00
POZA Space, ul. Rodziewiczówny 8
Zapisy: na miejscu do 15 minut przed imprezą

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Eksponat miesiąca:

MOK Olsztyn zaprasza na kolejną prezentację Eksponatu miesiąca! Tym razem pokażemy Wam pierwszą powojenną mapę turystyczną Olsztyna. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 16 lutego o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały. Przedmiotem pokazu połączonego z mini-prelekcją będzie polska mapa turystyczna Olsztyna, pochodząca z drugiej połowy lat 40. XX w. Nosi ona tytuł „Mapka […]

czytaj więcej

Daria Łukowska:

Budzisz się rano wypoczęty, wyspany i pełen energii. Brzmi jak sen? To dobrze, bo o sen tu właśnie chodzi. MOK Olsztyn zaprasza na spotkanie z autorką książki „Jak spać, żeby się wyspać?” Darią Łukowską, które odbędzie się 16 lutego o 18:00 w sali pod Amfiteatrem. Cyceron miał powiedzieć: „Czym sen dla ciała, tym przyjaźń dla […]

czytaj więcej

Wystawa pokonkursowa OMF2022

MOK Olsztyn zaprasza do Galerii Amfilada na wyjątkową wystawę pokonkursową. W Kamienicy Naujacka zaprezentujemy zdjęcia m.in. osób nagrodzonych i wyróżnionych w XVIII Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych. Wystawa potrwa do 31 marca. Laureaci:🏆 Grand Prix – Dariusz Szubiński / kategoria: fotografia uliczna / bez tytułu🥇 I Miejsce – Marcin Urbanowicz / kategoria: fotografia uliczna / „Skok”🥈 II […]

czytaj więcej