Przejdź do treści

Jarosław Gach:

Tkanina

  • 18:00

  • Galeria Amfilada, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

Tagi: sztuka

Urodził się w 1973 roku w Lidzbarku Warmińskim. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie. Specjalizuje się w rysunku komiksowym i ilustracji książkowej. Współtworzy też od strony wizualnej programy telewizyjne, filmy dokumentalne i animacje dla dzieci. W 2018 roku wykonał rysunki do teledysku olsztyńskiego zespołu „Shannon” – „Here’s a health to the company”. W 2006 roku wraz Marcinem Wakarem oraz ze wsparciem lingwistycznym Edwarda Cyfusa, zakończyli prace nad pierwszym komiksem w gwarze warmińskiej – „Jek chłop łabóńdzia za bziołka wziół”. Owocem tej współpracy jest cykl komiksowy „Legendy Warmińskie”. W 2010 roku autorzy otrzymali nagrodę Fundacji Środowisk Twórczych „Talent Roku” za serię komiksów w gwarze warmińskiej.

W 2022 roku, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rozpoczął prace nad komiksem „Tkanina”, który to jest adaptacją własną warmińskiej baśni – „Zaklęta Żabka”. Bohaterem komiksu jest mieszkający współcześnie w Olsztynie nastoletni chłopiec, borykający się z problemami rodzinnymi i szkolnymi (pandemia). Kiedy nie widząc już innego rozwiązania ucieka z domu, życie wystawia go na niezwykłą próbę. W komiksie pojawia się też warmińska gwara.

Wrześniowa wystawa jest zwieńczeniem rocznej pracy nad tym albumem, a jednocześnie jego oficjalną premierą.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż! Wystawę będzie można oglądać do 31.10.2023.

JAROSŁAW GACH: TKANINA / wernisaż wystawy
29 września (piątek) / godz. 18:00
Galeria Amfilada
Wstęp bezpłatny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia