Przejdź do treści

Kinga Rataj z zespołem. „Meu Fado”

(Brak biletów)

  • 19:00

  • Kościół Ewangelicko-Augsburski

kup bilet

(BILETY WYPRZEDANE) MOK Olsztyn zaprasza na koncert Kingi Rataj. 7 kwietnia o 19:00, w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, wraz z zespołem zaprezentuje magiczne, przepełnione melancholią brzmienia muzyki fado.

Muzyka  fado nazywana muzyką duszy jest pełna nostalgii i tęsknoty, ale także radości życia, energii, miłości. Nie można jej opisać, trzeba ją przeżyć. Fascynacja artystki muzyką fado, językiem i kulturą Półwyspu Iberyjskiego zaowocowała powstaniem koncertu, w którym klasyka fado miesza się z jazzem, tango i flamenco.

Kinga Rataj – laureatka Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty „Korowód”, dwukrotnie zwyciężyła w legendarnym konkursie „Śpiewać każdy może” w krakowskiej Rotundzie. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Głowna Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W fado prezentuje takie opanowanie języka portugalskiego, ze brana jest za rodowitą Portugalkę.

Piotr Domagała – gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów muzycznych z pogranicza jazzu, muzyki współczesnej oraz folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych.  W swoim dorobku ma cztery autorskie płyty wysoko ocenione przez publiczność i krytykę. Swoją muzykę prezentował na wielu europejskich (Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Francja) i polskich scenach muzycznych.

Oleg Dyyak – multiinstrumentalista, grający na akordeonie, duduku, klarnecie i instrumentach perkusyjnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w składzie uznanego w szerokich kręgach muzycznych na całym świecie zespołu „The Cracow Klezmer Band”.


BILETY: 20 zł
– Galeria Dobro
– Muzeum Nowoczesności
– Galeria wARTe Świeczki

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

LARP Świętej Pamięci

MOK Olsztyn oraz Horyzonty Fantastyki serdecznie zapraszają wszystkich, którzy chcą przenieść się w czasie i na chwilę stać się kimś innym, do udziału w grze fabularnej będącej spektaklem improwizowanym na żywo. LARP „Świętej pamięci” to alternatywna wersja zdarzeń w Kamienicy Naujacka z domieszką fantastyki i horroru. Oto początek historii… Dnia drugiego września 1912 roku straszne […]

czytaj więcej

Rozmowa o Ukrainkach I Pracy / Дискусія Про Працю

W styczniu 2022 roku w Polsce przebywało ponad milion trzysta tysięcy osób pochodzących z Ukrainy. Dziś, kiedy wybuchła wojna, ta liczba ciągle się zmienia. W ramach wydarzeń w Galerii Dobro poświęconych tematyce Ukrainy chcemy porozmawiać o sytuacji, jakiej doświadczają kobiety pochodzące z Ukrainy na polskim rynku pracy. MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na rozmowę o Ukrainkach […]

czytaj więcej