Przejd┼║ do tre┼Ťci

IO

• Park Podzamcze, przy fontannie ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ

Wst─Öp wolny

W ramach cyklu ­čŹô CHWACKO ­čŹô MOK Olsztyn zaprasza na najnowsz─ů edycj─Ö kina plenerowego w Parku Podzamcze! Tym razem koncentrujemy si─Ö na kinie polskim, a wszystkie spotkania filmowe odbywaj─ů si─Ö tradycyjnie w kolejne poniedzia┼éki lipca i sierpnia nieopodal fontanny ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ.

­čôŻ´ŞĆ Nast─Öpnym filmem, na kt├│ry Was zaprosimy, b─Ödzie ­čĹë ÔÇ×IOÔÇŁ w re┼╝yserii Jerzego Skolimowskiego. Seans odb─Ödzie si─Ö 24 lipca o godz. 21:00.

­čŹô

ÔÇ×┬╗IO┬ź to zapieraj─ůca dech w piersiach odyseja, porywaj─ůce kinowe do┼Ťwiadczenie i nakr─Öcony z imponuj─ůcym rozmachem obraz wsp├│┼éczesnego ┼Ťwiata. Film Jerzego Skolimowskiego sta┼é si─Ö sensacj─ů festiwalu w Cannes, sk─ůd wyjecha┼é z Nagrod─ů Jury. Opowie┼Ť─ç o nas samych, odbijaj─ůcych si─Ö w wilgotnych oczach pewnego osio┼éka, zachwyci┼éa artystyczn─ů brawur─ů i m┼éodzie┼äcz─ů energi─ů, cho─ç firmuje j─ů swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

­čŹô

Historia ÔÇ×IOÔÇŁ za spraw─ů niezwyk┼éego zwierz─Öcego bohatera wykracza poza ludzk─ů perspektyw─Ö, ale to przede wszystkim film g┼é─Öboko humanistyczny ÔÇô manifest w obronie tego, co pozosta┼éo w nas niewinne. Podr├│┼╝, w jak─ů zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez ca┼é─ů Europ─Ö: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tir├│w, po pa┼éace. Od g┼éupoty, przez przemoc, po przeb┼éyski dobra i solidarno┼Ťci. Ten portret zbiorowy, kt├│ry jednak nie traci z oczu pojedynczej mr├│wki, ┼é─ůczy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla.

­čŹô

Zanurzony w tradycji, ┼Ťmia┼éo eksploruj─ůcy jednak nowe ┼Ťcie┼╝ki kina, film Skolimowskiego jest kolejnym, przy kt├│rym polski re┼╝yser wsp├│┼épracowa┼é z legendarnym producentem, Jeremym Thomasem (jego filmografia obejmuje cho─çby ÔÇ×WrzaskÔÇŁ, ÔÇ×Ostatniego cesarzaÔÇŁ, ÔÇ×Pod os┼éon─ů niebaÔÇŁ, ÔÇ×Nagi lunchÔÇŁ, ÔÇ×Tylko kochankowie prze┼╝yj─ůÔÇŁ). Za ekspresyjn─ů, kreacyjn─ů stron─Ö ÔÇ×IOÔÇŁ odpowiadaj─ů operator Micha┼é Dymek i wybitna monta┼╝ystka, Agnieszka Gli┼äska. Monumentaln─ů, uwznio┼Ťlaj─ůc─ů ka┼╝dy oddech osio┼éka muzyk─Ö skomponowa┼é Pawe┼é Mykietyn,
a w podr├│┼╝y towarzysz─ů bohaterowi m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Ko┼Ťciukiewicz i Isabelle Huppert.

re┼╝yser: Jerzy Skolimowski
wyst─Öpuj─ů: Sandra Drzymalska, Lorenzo Zurzolo, Mateusz Ko┼Ťciukiewicz, Tomasz Organek oraz Isabelle Huppert
kraj produkcji: Polska, Włochy
rok produkcji: 2022
język oryginalny: polski, włoski
gatunek: dramat
czas: 88 min

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/io-skolimowski]

­čŹô

Wszystkie filmy cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn b─Ödziecie mogli obejrze─ç w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ.

KINO PL_enerowe
IO, re┼╝. Jerzy Skolimowski (86 min.)
24 lipca (poniedziałek) / godz. 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie ÔÇ×Ryba z dzieckiemÔÇŁ
Wst─Öp wolny

Sponsorem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Michelin Polska.
Partnerem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.

Pozostałe projekcje cyklu KINO PL_enerowe:

26.06 PN 21:30PIOSENKI O MI┼üO┼ÜCI, re┼╝. Tomasz Habowski (90 min.),  najwi─Ökszy przeb├│j ostatniego festiwalu w Gdyni,
10.07 PN 21:30SWEAT, re┼╝. Magnus von Horn (100 min.), nowy rodzaj samotno┼Ťci w czasach social medi├│w,
31.07 PN 21:00 / SILENT TWINS, reż. Agnieszka Smoczyńska (113 min.), wizjonerski film jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu i kobiecego buntu,
14.08 PN 21:00 / G┼üUPCY, re┼╝. Tomasz Wasilewski (115 min.), opowie┼Ť─ç o biologiczno┼Ťci, wi─Özach krwi, pierwotnych impulsach i ich zderzeniu z rodzin─ů,
21.08 PN 21:00 / CICHA ZIEMIA, re┼╝. Aga Woszczy┼äska (113 min.), zagro┼╝one ma┼é┼╝e┼äskie status quo jako metafora alienacji i oboj─Ötno┼Ťci.

Dowiedz si─Ö wi─Öcej

udost─Öpnij

Newsletter

Zapisz si─Ö do Newslettera, aby by─ç na bie┼╝─ůco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski O┼Ťrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodz─ůce wydarzenia