Przejdź do treści

KINO PL_enerowe

Głupcy

  • 21:00

  • Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

Wstęp wolny

W ramach cyklu 🍓 CHWACKO 🍓 MOK Olsztyn zaprasza na najnowszą edycję kina plenerowego w Parku Podzamcze! Tym razem koncentrujemy się na kinie polskim, a wszystkie spotkania filmowe odbywają się tradycyjnie w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

📽️ Tym razem zaprosimy Was na znakomity film 👉 „Głupcy” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. Seans odbędzie się 14 sierpnia o godz. 21:00.

🍓

Tomasz Wasilewski („Zjednoczone stany miłości”, „Płynące wieżowce”) powraca z filmem zasługującym na miano najradykalniejszego w jego dorobku. Niekonwencjonalne małżeństwo (Marlena ma 62 lata, Tomasz jest o dwie dekady młodszy) wiedzie ustabilizowane życie w nadmorskiej miejscowości. Ich związek przeżywa wstrząs, gdy Marlena postanawia zaopiekować się chorym synem, ale już od początku staje się jasne, że zwyczajność tej relacji jest tylko pozorna. Wszak Marlena (Dorota Kolak) i Tomasz (Łukasz Simlat) funkcjonują w odkształconym, odrealnionym, momentami wręcz surrealnym świecie. Do ich domu położonego na wydmie niemal wdziera się woda – zresztą natura „atakuje” bohaterów ze wszystkich stron. W tej opowieści o biologiczności, więzach krwi, pierwotnych impulsach i ich czołowym zderzeniu z konstruktem zwanym rodziną; wybujałe rośliny przejmują władzę nad wnętrzami, wzburzone morze huczy, w pokoju przekrzykują się ludzie i ptaki.

🍓

Artystyczny sukces intrygujących, zaskakujących i odważnych „Głupców” Tomasza Wasilewskiego to także zasługa współpracującego ze sobą po raz kolejny zespołu. Tworzą go m.in. aktorzy (poza Kolak i Simlatem także Katarzyna Herman, Marta Nieradkiewicz, Tomasz Tyndyk), operator Oleg Mutu (autor zdjęć do filmów Mungiu, Apertiego, Łoźnicy), czy twórcy sugestywnej, gęstej scenografii: Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński.

🍓

Reżyseria: Tomasz Wasilewski
Występują: Dorota Kolak, Łukasz Simlat, Katarzyna Herman, Tomasz Tyndyk, Marta Nieradkiewicz
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2022
Język oryginalny: polski
Gatunek: dramat
Czas trwania: 115 min.

🍓

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/glupcy-wasilewski]

🍓

Wszystkie filmy cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn będziecie mogli obejrzeć w Parku Podzamcze, nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.

🍓

KINO PL_enerowe
GŁUPCY, reż. Tomasz Wasilewski (115 min.)
14 sierpnia (poniedziałek) / godz. 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
Wstęp wolny

Sponsor cyklu: Michelin Polska
Współorganizacja: Casablanca Restauracja


Pozostałe projekcje cyklu KINO PL_enerowe:

26.06 PN 21:30PIOSENKI O MIŁOŚCI, reż. Tomasz Habowski (90 min.),  największy przebój ostatniego festiwalu w Gdyni,
10.07 PN 21:30SWEAT, reż. Magnus von Horn (100 min.), nowy rodzaj samotności w czasach social mediów,
24.07 PN 21:00 / IO, reż. Jerzy Skolimowski (86 min.), opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach osiołka,
31.07 PN 21:00 / SILENT TWINS, reż. Agnieszka Smoczyńska (113 min.), wizjonerski film jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu i kobiecego buntu,
21.08 PN 21:00 / CICHA ZIEMIA, reż. Aga Woszczyńska (113 min.), zagrożone małżeńskie status quo jako metafora alienacji i obojętności.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy, cieszących się popularnością w kolejnych pokoleniach czytelników i stanowiących fenomen polskiej kultury i popkultury.

czytaj więcej

Kukulska MTV UNPLUGGED

Poszerzony skład, akustyczne brzmienia i niepowtarzalna oprawa wizualna w ikonicznym formacie. KUKULSKA MTV UNPLUGGED17 sierpnia (czwartek) / godz. 20:00Amfiteatr, ul. OkopowaBilety: 79 zł Tu kupisz bilety:– bilety.mok.olsztyn.pl,– Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25),– Muzeum Nowoczesności (Knosały 3B),– Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

czytaj więcej