Przejd藕 do tre艣ci

Koncert debiutanta. Paulina Bartkowiak

• Bazylika konkatedralna 艣w. Jakuba

Wst臋p wolny

W ramach cyklu 馃崜 CHWACKO 馃崜 MOK Olsztyn zaprasza na najnowsz膮 ods艂on臋 dorocznych koncert贸w muzyki organowej! Podczas XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego bazylik臋 konkatedraln膮 艣w. Jakuba raz jeszcze wype艂ni膮 przepi臋kne d藕wi臋ki prawdziwych arcydzie艂 muzyki. W ka偶d膮 niedziel臋 (i jeden wtorek) lipca i sierpnia po raz kolejny udowodnimy, 偶e klasyka wcale nie musi by膰 nudna!

Paulina Bartkowiak (organy)
馃幍 Program koncertu
鈥 Johann Sebastian Bach (1685鈥1750)
– Preludium i Fuga e-moll BWV 548
– Schm眉cke dich, o liebe Seele BWV 654
鈥 Felix Mendelssohn Bartholdy (1809鈥1847)
– Sonata f-moll op. 65 nr 1
– I Allegro moderato e serioso
– II Adagio
– III Andante recitativo
– IV Allegro assai vivace
鈥 Alexandre Guilmant (1837鈥1911)
– Sonata d-moll op. 42
– II Pastorale: Andante quasi Allegretto
– III Final: Allegro assai

Wszystkie koncerty XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych tradycyjnie odb臋d膮 si臋 w Bazylice konkatedralnej 艣w. Jakuba przy ul. Staszica 5 w kolejne niedziele (i jeden wtorek) lipca i sierpnia o godz. 20:00. Wst臋p na wydarzenia jest bezp艂atny.
Organizacja XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych:
– Parafia 艣w. Jakuba w Olsztynie
– MOK Olsztyn
Dyrektor artystyczny: Jaros艂aw Tarnawski

XLV OLSZTY艃SKIE KONCERTY ORGANOWE
Koncert debiutanta. Paulina Bartkowiak (organy)
15 sierpnia (wtorek) / godz. 20:00
Bazylika konkatedralna 艣w. Jakuba
Wst臋p wolny

Program XLV Olszty艅skich Koncert贸w Organowych:

2.07 ND 20:00 鈥 Koncert inauguracyjny, Krzysztof Lukas (organy),
  9.07 ND 20:00 鈥 Marek Pilch (organy),
16.07 ND 20:00 鈥 Wiktor Brzuchacz (organy), R贸偶a Lorenc (skrzypce),
23.07 ND 20:00 鈥 Olivier Penin (organy),
30.07 ND 20:00 鈥 Koncert Jakubowy, Agnieszka Tarnawska (organy), zesp贸艂 wokalny Minimus (kier. art. S艂awomira Raczy艅ska), Szymon Walenciak (wiolonczela),
  6.08 ND 20:00 鈥 Tomasz G艂uchowski (organy), Martyna Klup艣-Radny (flet),
13.08 ND 20:00 鈥 Jakub Moneta (organy),
20.08 ND 20:00 鈥 Jaros艂aw Tarnawski (organy),
27.08 ND 20:00 鈥 Koncert fina艂owy, Bogus艂aw Grabowski (organy), Maciej Sika艂a (saksofon).

Dowiedz si臋 wi臋cej

udost臋pnij

Newsletter

Zapisz si臋 do Newslettera, aby by膰 na bie偶膮co z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski O艣rodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodz膮ce wydarzenia

Letni Uniwersytet im. Ambro偶ego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambro偶ego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabu艂膮 ksi膮偶ek Jana Brzechwy, ciesz膮cych si臋 popularno艣ci膮 w kolejnych pokoleniach czytelnik贸w i stanowi膮cych fenomen polskiej kultury i popkultury.

czytaj wi臋cej

Kukulska MTV UNPLUGGED

Poszerzony sk艂ad, akustyczne brzmienia i niepowtarzalna oprawa wizualna w ikonicznym formacie. KUKULSKA MTV UNPLUGGED17 sierpnia (czwartek) / godz. 20:00Amfiteatr, ul. OkopowaBilety: 79 z艂 Tu kupisz bilety:– bilety.mok.olsztyn.pl,– Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25),– Muzeum Nowoczesno艣ci (Knosa艂y 3B),– Galeria wARTe 艢wieczki (D膮browszczak贸w 3).

czytaj wi臋cej