Przejdź do treści

Kultura w Parku.

Koncerty 2 Parku Jakubowo: Roland And Gipsy Kings Tribute

  • 18:00

  • Park Jakubowo

Wstęp wolny

W ramach cyklu ULOTNE Park Jakubowo po raz kolejny wypełni kulturowa energia i fantastyczna muzyka na żywo. MOK Olsztyn zaprasza na bezpłatny koncert z porywającą muzyką cover bandu zespołu Gipsy Kings, która zabrzmi specjalnie dla Was na plenerowej scenie w pobliżu jeziorka Mummel w niedzielę 21 sierpnia o godz. 18:00. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Kultura w Parku!”, finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tribute to Gipsy Kings to najnowszy projekt Rolanda Bilickiego. A w pewnym sensie to powrót do przeszłości, ponieważ swoje dzieciństwo Roland spędził na piosenkach zespołu Gipsy Kings. Wtedy to właśnie, zainspirowany ich muzyką, zaczął naukę gry na gitarze. Gitara stała się jego „pierwszą miłością” – tak sam określa swoją więź z tym instrumentem. Sam nauczył się wszystkich ulubionych utworów, solówek i charakterystycznego rytmu zespołu Gipsy Kings. Zainspirował też swojego brata „Śliwę”, który mieszkał po sąsiedzku i jest czołowym gitarzystą zespołu. Los potoczył się tak, że najpierw powstały inne projekty, a w 2021 r., zupełnie spontanicznie, nadszedł czas na zapomnianą pasję z dzieciństwa. Wszystko za sprawą przyjaciela, który stał się jego managerem, w momencie kiedy wpadł na pomysł stworzenia „Tribute to Gipsy Kings”… Od myśli do kreacji – i w kilka dni zespół był już gotowy!

Artyści piszą o sobie: „Jesteśmy tu, aby dać Wam coś wspaniałego, coś co będzie z Wami już zawsze Radość, Wdzięczność i Miłość – bo to czujemy kiedy gramy, a to co gramy – czujemy najlepiej!”

Skład zespołu:
Piotr Wesołowski (Śliwa) – gitara / wokal
Sińcia Vitali Brzeziński – gitara/ wokal
Roland Bilicki – gitara / wokal
Bartek Fedorowicz (Bartez) – gitara / wokal
Michał Zawadzki – perkusja / wokal
Wojtek Szydlik – bas
Piotr Fedorowicz – perkusjonalia
Łukasz King – bongosy

Współorganizatorzy cyklu „Kultura w Parku!”:
Olsztyński Budżet Obywatelski
Miasto Olsztyn

Projekt „Kultura w Parku!” realizowany od kilku lat na scenie w Parku Jakubowo ma na celu ożywienie tej zabytkowej i urokliwej przestrzeni, a także ułatwienie dostępu do życia artystycznego mieszkańcom Osiedla Wojska Polskiego i Zatorza. W tym roku w cyklu sześciu bezpłatnych koncertów plenerowych będzie można posłuchać muzyki poruszającej się w klimatach folk czy piosenki poetyckiej, z obowiązkowym udziałem artystów ze sceny lokalnej.
Projekt jest realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

XLIV Olsztyńskie Koncerty Organowe:

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę popularnego cyklu koncertów muzyki organowej! Podczas XLIV Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego zabytkowe mury bazyliki konkatedralnej św. Jakuba ponownie zabrzmią arcydziełami dawnych mistrzów. W trakcie aż dziesięciu koncertów na przełomie lipca i sierpnia raz jeszcze udowodnimy, że klasyka wcale nie musi być nudna! 🎹 […]

czytaj więcej

Kino Plenerowe:

W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczną odsłonę popularnego cyklu Kina Plenerowego w Parku Podzamcze. Spotykamy się w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”. W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pierwotna projekcja zaplanowana na 18 lipca została odwołna i przełożona na 22 sierpnia. Zapraszamy Was na projekcję doskonałego filmu „Barany. Islandzka […]

czytaj więcej

Ale Sztuka! Nad Długim!

W ramach cyklu ULOTNE na gościnnych brzegach Jeziora Długiego ponownie zasiejemy kulturowe ziarna inteligentnej rozrywki dla całych rodzin! MOK Olsztyn raz jeszcze zaprasza nad jeden z najpiękniejszych olsztyńskich akwenów do zabawy podczas familijnego projektu animacyjnego „Ale Sztuka! Nad Długim!”, tym razem realizowanego pod szyldem „Ale Dziko!”. Wydarzenie „Daleko, daleko…” odbędzie się we wtorek 23 sierpnia, […]

czytaj więcej