Liryka, epika, mimika: Głuszczak i pantomima

• Sala pod Amfiteatrem, ul. Okopowa

Zapraszamy serdecznie na spotkanie przybliżające postać profesora Bohdana Głuszczaka oraz stworzony przez niego pierwszy na świecie repertuarowy teatr osób głuchych – Pantomimę Olsztyńską.

O historii teatru opowie Tadeusz Prusiński – autor książki „Milczący Komedianci” oraz Dyrektor Olsztyńskiej Pantomimy. Spotkanie poprowadzą Natalia Świniarska oraz Krzysztofa Gomółka-Pawlicka, które wraz z uczestnikami projektu GłuszczAntyK przybliżą kulisy obecnej pracy warsztatowej nad spektaklem „Kontakt”, będącym nawiązaniem do myśli artystycznej Bohdana Głuszczaka.