Przejdź do treści

Łydka Grubasa

  • 20:00

  • Amfiteatr, ul. Zamkowa

kup bilet

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi Łydka Grubasa! 🍓 Dodatkowo na supporcie zagra dla Was Transgresja 🍓 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert w piątek 7 lipca o godz. 19:00.

Łydka Grubasa to olsztyński zespół, który działa bardzo aktywnie od dwudziestu lat na scenie rockowej w Polsce i za granicą. Ma na koncie pięć płyt studyjnych, występy na wszystkich większych festiwalach, wliczając to (kilkukrotnie!) Dużą Scenę Pol’and’Rock oraz setki koncertów klubowych. Jest również laureatem nagrody Złotego Bączka na wspomnianym PnR oraz podwójnej platyny przyznanej przez SPAV za singiel „Rapapara”. Odsłuchania i wyświetlenia utworów Łydki notuje się w milionach.

🍓

Grupa wykonuje bardzo różnorodną mieszankę muzyki rockowej, przeplataną zapożyczeniami ze wszelkich gatunków muzycznych. Warstwa tekstowa to satyra na otaczającą rzeczywistość, wzbogacona o dosadną puentę. Łydka jest zespołem, który jest bardzo żywiołowy na scenie i koncentruje się na Publiczności, wciągając ją z całych sił do współpracy podczas koncertu.

🍓

Łydkę Grubasa tworzą:
Bartosz Krusznicki – wokal
Maciej Charytoniak – gitara
Artur Wszeborowski – gitara basowa
Dominik Skwarczyński – klawisze
Maciej Matuszczyk – perkusja

🍓

Supportem podczas koncertu w Amfiteatrze będzie grupa Transgresja – śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego, psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.
🍓
W ciągu siedmiu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych. Przemierzając muzyczny szlak ze swoją wierną Watahą, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent”, dotarła do finału Antyfestu 2018, zagrała na scenie Viva Kultura festiwalu Pol’and’Rock 2019 oraz na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobyła nagrodę specjalną w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych.

🍓

Czasówka wydarzenia:
19:00 otwarcie bramek
20:00 Transgresja
21:00 Łydka Gubasa

🍓

Łydka Grubasa
Support: Transgresja
7 lipca (piątek) / godz. 20:00
Amfiteatr, ul. Okopowa


📣 Bilety: I pula 49 zł / II pula 69 zł dostępne
🍓 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
🍓 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
🍓 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
🍓 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia