Marcin Młynarczyk: Film REC.action // spotkanie organizacyjne Desantu Kultury

Jeśli interesujesz się sztuką filmową, marzysz, aby wystąpić przed kamerą lub masz pomysł na własny film lub teledysk – nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie!

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do projektu Marcina Młynarczyka „Film REC.action”, który powstał z myślą o rozwijaniu umiejętności związanych z tworzeniem filmów oraz pracy aktora przed kamerą!

Projekt „Film REC.action” to cykl warsztatów skierowany do wszystkich, którzy marzą o poznaniu świata filmu i chcących zgłębiać tajniki pracy przed i za kamerą. Ale „Film REC.action” to nie tylko warsztaty! To także inspiracja do eksplorowania nowych ścieżek artystycznych i tworzenia filmów, które będą odzwierciedlać własne pomysły oraz wizje uczestników. Głównym elementem zajęć będą ćwiczenia praktyczne prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów: aktorów, wykładowców akademickich wydziału reżyserii AT oraz wydziału sztuki UWM i filmowców ze studia „Małpa”.

Najważniejszym elementem projektu jest wspólne stworzenie filmu przez uczestników. Razem stworzą scenariusz, zagrają w nim i aktywnie zaangażują się w każdy etap jego produkcji. To nie tylko okazja do rozwijania swoich umiejętności, ale także do pobudzenia swojej kreatywności i własnych wizji!

Jeśli masz pasję do filmu, jeśli marzysz o tym, by wejść na ścieżkę aktorstwa lub rozpocząć przygodę z tworzeniem własnych filmów, dołącz do „Film REC.action” i odkryj swój talent filmowy.

Projekt „Film REC.action” został stworzony przy współpracy Stowarzyszenia >40% oraz olsztyńskiego Studia Filmowego Małpa.

W programie zajęć znajdą się m.in. takie tematy, jak:
• rola operatora i reżysera
• warsztaty aktorskie
• tworzenie scenariusza
• obsługa kamery
• sztuka montażu
• udźwiękowienie filmu

Cykl cotygodniowych spotkań od listopada 2023 do czerwca 2024 poprowadzi Marcin Młynarczyk, popularny aktor Olsztyńskiego Teatru Lalek, w swej karierze uhonorowany m.in. medalem „Zasłużony dla kultury polskiej” oraz nagrodą w kategorii Ulubiony Aktor w ramach plebiscytu publiczności OTL.

Pierwsze spotkanie organizacyjne projektu „Film REC.action” odbędzie się w poniedziałek 13 listopada o godz. 18:00 w sali teatralnej Spichlerza przy ul. Piastowskiej 13. Spotkanie organizacyjne ma charakter otwarty, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym impresariat@mok.olsztyn.pl. Docelowo spotkania będą odbywały się raz w tygodniu w poniedziałki.

„Film REC.action” to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Desantu Kultury MOK Olsztyn. Więcej o Desancie Kultury można przeczytać na https://www.mok.olsztyn.pl/projekty/desant-kultury

Desant Kultury
Marcin Młynarczyk: Film REC.action