Joanna Wilengowska: Selfie słowem // spotkanie organizacyjne Desantu Kultury

Poniedziałek – ja, wtorek – ja, środa – ja.

Nie ma co ukrywać i owijać w bawełnę – nie ma nic bardziej interesującego niż „ja”, prezentowane na tysiące sposobów poprzez selfie na tle i solo, selfie z psem, selfie gdzieś, selfie przed obiadem i po kolacji, selfie w egzotycznym kraju i mieszkaniu z wielkiej płyty. Tak się przynajmniej zdaje, gdy się otwiera wrota mediów społecznościowych.

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do projektu Joanny Wilengowskiej „Selfie słowem”, w którym nauczycie się wyrażać swoje prawdy lub swoje zmyślenia o sobie, ale po swojemu i swoim językiem!

Selfie foto robi niemal każdy, od niemowląt po sędziwych mędrców, ale selfie słowem? Jak się opisać? Jak się utwierdzić w istnieniu? Jak potwierdzić swój byt nie obrazem, a słowem? Jak na swój temat konfabulować, by zdobyć sto punktów prestiżu? Jak się nazwać i jak uciec od bycia opisywanym przez innych? Jak się zgłębić, zaglądając pod podszewkę, na wskroś wizerunku uśmiechniętej, wypacykowanej gęby? Tego właśnie będziemy próbowali na warsztatach Selfie słowem. Pisanie o sobie, tak przecież przyjemne, jest też narzędziem introspekcji, czynionej całkiem serio, pogłębiania siebie, rozwarstwiania, analizowania i składania z powrotem w całość. „Ja” stwarza nieograniczone niemal możliwości, a pisanie o nim to nie tylko poszerzanie samowiedzy, ale i trenowanie stylów i form, nabieranie rzeczywistej pewności siebie i swojego języka, na przekór językom obcym i oglądom nienawistnym. To autoterapeutyczny proces, w którym można się ze swoim ja – prawdziwym lub wykreowanym – zaprzyjaźnić. A wszystko to w formie zabaw literackich, w atmosferze czułej i bezpiecznej.

Cykl cotygodniowych spotkań od listopada 2023 do marca 2024 poprowadzi Joanna Wilengowska, popularna dziennikarka telewizyjna oraz pisarka, współzałożycielka pisma literackiego „Portret”, laureatka „Wawrzynu Czytelników” za powieść „Zęby”.

Pierwsze spotkanie organizacyjne projektu „Selfie słowem” odbędzie się we wtorek 7 listopada o godz. 17:00 w sali 303 Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3. Spotkanie organizacyjne ma charakter otwarty, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym impresariat@mok.olsztyn.pl. Docelowo spotkania będą odbywały się raz w tygodniu we wtorki.

„Selfie słowem” to jeden ze zwycięskich projektów tegorocznej edycji Desantu Kultury MOK Olsztyn. Więcej o Desancie Kultury można przeczytać na https://www.mok.olsztyn.pl/projekty/desant-kultury

Desant Kultury
Joanna Wilengowska: Selfie słowem
Spotkanie organizacyjne: 7 listopada (wtorek) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka, s. 303
Wstęp wolny / Zapisy: impresariat@mok.olsztyn.pl

Skubas w Olsztynie

Artysta, który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości jesienią 2023 powróci z nowym albumem i trasą koncertową.