Przejdź do treści

Marek Dyjak:

Nowy Dyjak (Wyprzedane)

  • 20:00

  • Budynek Kuźni Społecznej, ul. Marka Kotańskiego 1

kup bilet
Tagi: live muzyka

BILETY NA KONCERT ZOSTAŁY WYPRZEDANE

*****

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert niepodrabialnego Marka Dyjaka! Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 20:00 w gmachu Kuźni Społecznej przy ul. Marka Kotańskiego 1.

Marek Dyjak to głos absolutnie fenomenalny. Spiżowy, szeroki i ciężki jakby Dzwon Zygmunta miał za patrona. Przy tym ma niepowtarzalną chrypę, ten głos, intrygującą. Coś jakby bulgot siarki piekielnej we młynie do skalnego kruszywa. W dodatku zawsze rozbrzmiewa w temperaturze wrzenia. Idealnie nadaje się do śpiewania piosenek dramatycznych. Oczyszczających w myśl pojęcia „Katharsis” Ten atut już został po wielekroć wykorzystany.

Ostatnio nastąpiły pozytywne zmiany w życiu prywatnym Marka Dyjaka. W związku z tym artysta proponuje widowni „Nowego Dyjaka”, który wzbogaci swój wizerunek o piosenki pogodne, przywołujące również dobre strony życia człowieczego. Będzie to przedsięwzięcie nieco kontrastujące z dotychczasowym dorobkiem wokalisty, ale z wielką korzyścią dla widzów. Dyjakowi można zaufać, gdyż oprócz talentu do śpiewania i charyzmy ma jeszcze zdolność dobierania odpowiedniego repertuaru, i w tym względzie nigdy się nie pomylił.

Otwórzmy się na nowe w Dyjaku, a on odnowi nas swą odnową.

Podczas koncertu Markowi Dyjakowi będą towarzyszyć muzycy:
Mateusz Kołakowski – pianista regularnie koncertujący w Stanach Zjednoczonych. Laureat Nagrody The Most Promising Performer podczas Jazzowego Konkursu Pianistycznego w Paryżu, uczestnik Festiwalu Jazzowego w Montreux w Szwajcarii, a także Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych W Pradze.
Lech Szczerba – krakowski muzyk jazzowy, grający na wszystkich saksofonach oraz klarnecie. Legenda polskiej sceny muzycznej, od lat grający z największymi artystami, takimi jak Grzegorz Turnau, Marek Grechuta czy Andrzej Zaucha.


Bilety: 69 zł (przedsprzedaż) / 79 zł (w dniu koncertu)

– Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25, czwartek-niedziela,11:00-18:00);
– Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b, czwartek-niedziela,11:00-18:00);
– Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Renata Zimnicka-Prabucka:

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Renaty Zimnickiej-Prabuckiej „Kryzy, krynoliny, miniatury hiszpańskie”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 14 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Amfilada. Artystka pisze o swoim projekcie:„Odkąd moje życie pochłonęło malarstwo, urzekała mnie również twórczość malarzy hiszpańskich – obrazy Velazqueza, Goyi, Zurbarana, Murilla, El Greca. Sceny pojawiające się przed naszymi […]

czytaj więcej

XII Festiwal Kultury Modelarskiej

MOK Olsztyn i Olsztyńskie Stowarzyszenie Modelarzy „Warmia” serdecznie zapraszają na XII Festiwal Kultury Modelarskiej z III Memoriałem plut. pilota Lecha Dunajewskiego! Wydarzenie odbędzie się w dniach 15–16 kwietnia (sob-nd) w Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały. Co roku modelarze z całej Polski spotykają się w Olsztynie, aby zaprezentować wszystkim efekty długiej pracy nad modelami. Wystawa wypełniona […]

czytaj więcej

Jak powstają wynalazki?

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kreatywne warsztaty familijne! Edukacyjne spotkanie „Jak powstają wynalazki?” dla dorosłych i dzieci 6+ odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godz. 10:0 w Kamienicy Naujacka przy Dąbrowszczaków 3. Co łączy alfabet Braille’a, nauszniki, trampolinę, gumę balonową i sorbet na patyku? Te, dziś oswojone już, choć dość niedawno jeszcze innowacyjne wynalazki, […]

czytaj więcej