Przejdź do treści

Maria Peszek

  • 20:00

  • Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Zamkowa 1

kup bilet
Tagi: live muzyka

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi Maria Peszek! 🍓 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert niepokornej artystki w piątek 1 września o godz. 20:00.

Maria Peszek to wokalistka, aktorka, autorka tekstów i performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą.

🍓

Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych — miasto mania (2005) / maria Awaria (2008) / Jezus Maria Peszek (2012) / Karabin (2016) / Ave Maria (2021). Każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, stając się platynowym i podwójnie platynowym, łącznie sprzedając się w nakładzie ponad 250 tysięcy egzemplarzy i czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

🍓

Określana jako „koncertowe zwierzę” Maria Peszek zagrała ponad pięćset entuzjastycznie odebranych koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach. Jest laureatką prestiżowych nagród między innymi — Paszportu Polityki, Fryderyków, Wdech Gazety Wyborczej i Fenomenu Przekroju. Przez pięć lat prowadziła w Radiu Roxy swój autorski program — Radio Maria.

🍓

Maria Peszek to autorka przejmujących i bezkompromisowych tekstów poruszających tematy religijności, polskości, tradycyjnych ról społecznych, niejednokrotnie wstrząsających polską opinią publiczną. Artystka wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej.

🍓

Maria Peszek w Olsztynie
👉 1 września (piątek) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie

📣 Bilety: 69 zł dostępne:
🍓 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
🍓 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
🍓 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
🍓 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Tropy: Na tropach tajemnicy (dzień 1)

Przed nami dwa dni emocjonujących wydarzeń podczas Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY: warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncert, gry, a przede wszystkim książki. Wszystko to znajdziecie w Parku Centralnym w okolicy i w Zajezdni trolejbusowej. Szczegółowy program sobotnich wydarzeń: 🔎 10:00ANNA OPARKOWSKAKLUB POSZUKIWACZY PRZYGÓDOtwarcie wystawy ilustracji pochodzących z książek: Mazurscy w podróży, Śledztwo Inspektora […]

czytaj więcej

Tropy: Na tropach tajemnicy (dzień 2)

Przed nami dwa dni emocjonujących wydarzeń podczas Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY: warsztaty, spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncert, gry, a przede wszystkim książki. Wszystko to znajdziecie w Parku Centralnym w okolicy i w Zajezdni trolejbusowej. Szczegółowy program niedzielnych wydarzeń: 🔎 11:00DANIEL DE LATOURKSIĘGA POTWORÓWWarsztaty ilustratorsko-plastyczne.wiek: 6-12 latzapisy: mok.olsztyn.pl BRAK WOLNYCH MIEJSC 🔎 12:45DANIEL ODIJAO CZYM […]

czytaj więcej