Przejdź do treści

KINO PL_enerowe

Piosenki o miłości

  • 21:30

  • Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

Wstęp wolny

MOK Olsztyn zaprasza na tegoroczną edycję popularnego cyklu kina plenerowego w Parku Podzamcze. W ramach cyklu 🍓 CHWACKO 🍓 postanowiliśmy skoncentrować się na kinie polskim, a spotykać się będziemy tradycyjnie w kolejne poniedziałki lipca i sierpnia nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem”.
📽️ Na pierwszy ogień serdecznie zapraszamy Was na film 👉 „Piosenki o miłości” w reżyserii Tomasza Habowskiego!

🍓

„Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.

🍓

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

🍓

Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale „Piosenki o miłości” śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

🍓

Reżyseria: Tomasz Habowski
Występują: Justyna Święs, Tomasz Włosok, Andrzej Grabowski, Patrycja Volny
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2021
Język oryginalny: polski
Gatunek: dramat, muzyczny
Czas trwania: 90 min.

🍓

[opis dystrybutora: https://gutekfilm.pl/piosenki-o-milosci-habowski]

KINO PL_enerowe
PIOSENKI O MIŁOŚCI, reż. Tomasz Habowski (90 min.)
26 czerwca (poniedziałek) / godz. 21:30
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
Wstęp wolny

Sponsorem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Michelin Polska.
Partnerem cyklu Kino PL_enerowe MOK Olsztyn jest Casablanca Restauracja.


Pozostałe projekcje cyklu KINO PL_enerowe:

10.07 PN 21:30SWEAT, reż. Magnus von Horn (100 min.), nowy rodzaj samotności w czasach social mediów,
24.07 PN 21:00 / IO, reż. Jerzy Skolimowski (86 min.), opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach osiołka,
31.07 PN 21:00 / SILENT TWINS, reż. Agnieszka Smoczyńska (113 min.), wizjonerski film jako studium toksycznej więzi, artystycznego geniuszu i kobiecego buntu,
14.08 PN 21:00 / GŁUPCY, reż. Tomasz Wasilewski (115 min.), opowieść o biologiczności, więzach krwi, pierwotnych impulsach i ich zderzeniu z rodziną,
21.08 PN 21:00 / CICHA ZIEMIA, reż. Aga Woszczyńska (113 min.), zagrożone małżeńskie status quo jako metafora alienacji i obojętności.

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Finał Konkursu Młodych Zespołów

114 zgłoszeń!!! A jury mogło wybrać tylko 6 z całości. Po burzliwych naradach wybór padł na: ❤️ BEAT WISE (Poznań)❤️ FREE ROAD (Żnin)❤️ HEIMA (Łódź)❤️ IINÁ (Olsztyn)❤️ KRESY (Łódź)❤️ KWIATKI (Toruń) To właśnie ich będziecie mogli posłuchać na bezpłatnych koncertach, które 2 lipca rozpoczną się o godz. 15:00 na scenie Amfiteatru. Najpiękniej dziękujemy wszystkim uczestnikom […]

czytaj więcej