Przejdź do treści

Słowa Dla Przyjezdnych i Tutejszych

Wernisaż Wystawny

  • 18:00

  • Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25

Wstęp wolny

Cudze chwalicie.
Swego nie znacie.
Czas położyć temu kres.

MOK Olsztyn i Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zapraszają serdecznie do bezbolesnego i niecodziennego kontaktu z lokalną poezją! Wernisaż ekspozycji „Słowa dla przyjezdnych i tutejszych” odbędzie się w sobotę 1 lipca o godz. 18:00 w Galerii Dobro.

Poezję wszyscy szanują – a prawie nikt nie czyta. A przecież, jak pisał Stachura, wszystko jest poezja. Wystarczy jedynie wyostrzyć słuch: na melodię języka, na oceany znaczeń. Myśli zamknięte w wierszach stają się obrazami, a frazy – całymi światami. I szybujemy z nimi, hen-precz, najdalej od pospolitości, od plugastwa, od kolein.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Olsztyn bynajmniej nie jest prowincją, jeśli chodzi o twórczość poetycką. Autorzy naszego regionu ze spokojnie podniesionymi czołami mogą patrzeć w twarze tambylców oraz lokatorów krajowego (i nie tylko!) Parnasu. O nie, nie musimy mieć żadnych kompleksów literackich – i warto o tym przypominać do znudzenia.

Właśnie dlatego w Galerii Dobro zaprezentujemy Wam wyjątkową ekspozycję, na której znajdziecie twórczość poetycką autorek i autorów ze stolicy Warmii i jej okolic – ale podaną w nietuzinkowy sposób. Jeśli poezja kojarzy się Wam (niesłusznie!) z foliowymi okładkami i zapaszkiem kurzu – jest szansa, że po naszej wystawie zmienicie zdanie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nieoczywistym!

Kuratorką wystawy jest Mira Linge-Cielecka.

Słowa dla przyjezdnych i tutejszych
1 lipca (sobota) / godz. 18:00
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Finał Konkursu Młodych Zespołów

114 zgłoszeń!!! A jury mogło wybrać tylko 6 z całości. Po burzliwych naradach wybór padł na: ❤️ BEAT WISE (Poznań)❤️ FREE ROAD (Żnin)❤️ HEIMA (Łódź)❤️ IINÁ (Olsztyn)❤️ KRESY (Łódź)❤️ KWIATKI (Toruń) To właśnie ich będziecie mogli posłuchać na bezpłatnych koncertach, które 2 lipca rozpoczną się o godz. 15:00 na scenie Amfiteatru. Najpiękniej dziękujemy wszystkim uczestnikom […]

czytaj więcej