OBO: KONCERTY W PARKU JAKUBOWO – KULTURA W PARKU / CIEPŁO

W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA w olsztyńskim Parku Jakubowo wystąpi grupa CIEPŁO! MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na bezpłatny koncert w niedzielę 14 lipca o godz. 18:00 na plenerowej scenie w sąsiedztwie jeziorka Mummel. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Kultura w Parku!”, finansowanego z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zespół CIEPŁO powstał oficjalnie jesienią 2022 roku, choć tak naprawdę muzycy poznali się ponad dekadę wcześniej i już wtedy w ich głowach zaczęły rodzić się pierwsze autorskie pomysły. Rok 2023 był jednak przełomowy; do czwórki przyjaciół, Martyny Jaskulskiej-Dejnak, Piotra Dejnaka, Łukasza Borowieckiego i Adriana Krawczyka dołączył perkusista Kuba Mikulski. Prace ruszyły pełną parą i zespół zarejestrował pierwszy długogrający album pod tytułem POCZUJ, który światło dzienne ujrzy już w czerwcu 2024 roku. Członkowie zespołu swoją twórczość określają mianem Warm Popu. Ich utwory nigdy nie były wynikiem chłodnej kalkulacji a wyłącznie efektem szczerego procesu twórczego. Muzycy poruszają się w stylach z pogranicza popu, funku, rocka, nie zważając jednak zbytnio na powszechnie obowiązujące produkcyjne standardy. Celem artystów było stworzenie swoistego muzycznego mikroklimatu, w którym poczują się komfortowo i urzeczywistnią swoje „ja”. Członkowie zespołu najlepiej czują się jednak na scenie. Wierzą, że rok 2024 będzie kolejnym przełomem na ich muzycznej ścieżce, a praca, jaką wykonali w studiu i sali prób, już za chwilę zaowocuje pięknymi koncertowymi chwilami i CIEPŁYM odbiorem słuchaczy!

Realizowane ze środków finansowych gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego koncerty w Parku Jakubowo odbywają się już po raz piąty. Wracają na osiedle Wojska Polskiego po rocznej przerwie. Park Jakubowo, czyli piękne, zielone, a jednocześnie zabytkowe miejsce, jest idealną przestrzenią do tego, by wspólnie z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, doświadczyć kojących dźwięków, czy w rytmie trochę bardziej energicznym – potupać nóżką. Albo dwiema. Wziąć w ramiona kogoś, komu w duszy gra to, co i nam. I bawić się wyśmienicie!

W tym roku, zainspirowani powiedzeniem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, MOK Olsztyn postanowił zaprosić artystów związanych z Olsztynem. W ramach cyklu LETNIA ODYSEJA w Parku Jakubowo wystąpią przed Wami:
14.07 ND 18:00 / Park Jakubowo
CIEPŁO