Przejdź do treści

Patrycja Ranc:

Patosztuka. Nie wchodź

  • 18:00

  • Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Patrycji Ranc! Wydarzenie „Patosztuka. Nie wchodź!” odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 18:00 w Galerii Dobro.

„Nie wchodź!
Nie odzywaj się!
Usiądź i nie gadaj!
Słuchaj i rób tak, jak mówię!
Nie bądź kreatywny!
Nie bądź wolny!
Nie posiadaj własnego zdania!”

Inspiracją dla wystawy „Nie wchodź!” jest wpływ systemu na jednostkę. Ograniczenia indywidualności, kreatywności i wolności człowieka. Zatrzymywanie młodych głów i pomysłów przed ich wpływem na społeczeństwo. Zagłuszanie nowych myśli. Jest to walka między pokoleniami, ostra wymiana zdań i wartości. Stary system chce pozostać taki, jak jest, a młody przed o przodu, by nieść nowe. System odbiera kolorowe i proste spojrzenie na Świat. Chcąc uczynić nowe spojrzenie poważnym, szarym i codziennym. Stary system skreśla i zamazuje to, co inne.
Wchodzisz na własną odpowiedzialność.

Wystawie będzie towarzyszył performance „Włączanie”. Pozwoli on uczestnikom wernisażu wystawy na wspólne odsłanianie obrazów i „zapisanie” swojego udziału w wydarzeniu. 

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Akira

Ekranizacja kultowej mangi Katsuhiro Ōtomo. Jeden z najpopularniejszych filmów anime i absolutna klasyka z pogranicza postapo i cyberpunka. Po projekcji dyskusja.

czytaj więcej

Rodzić…

W kraju, w którym rządzący tyle (złej) energii wkładają w dbałość o to, by „kobiety rodziły więcej”, sam poród wciąż jest tematem tabu. Jest to jedna z tych „kobiecych spraw”, o których się nie rozmawia, bo nie wypada. Tymczasem za pojęciami takimi, jak „dzietność”, „reprodukcja”, „demografia”, „macierzyństwo” – za każdym „nowym obywatelem” – stoi konkretne […]

czytaj więcej

Eksponat Miesiąca:

Przedstawienie historii koszar przy ul. Pstrowskiego, w latach dwudziestych ubiegłego wieku – i obecnie – związanych z formacjami policyjnymi.

czytaj więcej

Wspierają nas