Przekraczanie granic – Irak

• Sala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul. Okopowa

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie z Karolem Frytą, dziennikarzem
i podróżnikiem, który opowie o swoim ostatnim pobycie w Iraku jesienią 2021 roku. „Przekraczanie granic – Irak” odbędzie się w czwartek 13 stycznia o 18:00 w sali pod Amfiteatrem.

Spotkanie będzie poświęcone m.in. skomplikowanej sytuacji jezydów w tym zakątku globu oraz problemom dotykającym społeczność irackich Kurdów.

Karol Fryta to dziennikarz i podróżnik, który od kilkunastu lat podróżuje po byłych republikach ZSRR. Od niedawna jest zafascynowany również Bliskim Wschodem. Reportaże na temat swoich wypraw publikował m.in. w Tygodniku Powszechnym, Rzeczpospolitej, Poznaj Świat czy Wirtualnej Polsce.

Sponsorem wydarzenia jest Centrum Handlowe DEKADA Olsztyn

link do galerii