Przejdź do treści

Rita Pax i Waglewski

Piękno. Tribute To Breakout

  • 20:00

  • Amfiteatr, ul. Zamkowa

kup bilet

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi zespół Rita Pax z gościnnym udziałem Wojciecha Waglewskiego (VooVoo)! 🍓 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert „Piękno. Tribute to Breakout” w sobotę 26 sierpnia o godz. 20:00.

Rita Pax to zespół muzyczny założony w 2012 roku przez Paulinę Przybysz. Skład stworzyła z czołowymi muzykami polskiej sceny alternatywnej: Kasią Piszek (instrumenty klawiszowe), Piotrem Zalewskim (gitara basowa), Pawłem Zalewskim (gitary) i Jerzym Markuszewskim (perkusja). Projekt powstał z inspiracji rockiem lat 60-tych, psychodelią i soulem, unowocześnionych i przefiltrowanych przez wrażliwość muzyków.
🍓
W 2019 roku odbyła się jubileuszowa, 10. trasa Męskiego Grania. Z tej okazji organizatorzy Festiwalu zaprosili uznanych polskich artystów do stworzenia specjalnych koncertów poświęconych kultowym polskim piosenkom. Jedną z zaproszonych artystek była Paulina Przybysz, a materiał, z którym przyszło jej się zmierzyć, to właśnie utwory grupy Breakout. Naturalnym wyborem było przygotowanie tych kompozycji z grupą Rita Pax, z którą Paulina wydała dotąd dwie świetnie przyjęte przez odbiorców płyty: „Rita Pax” i „OId Transport Wonders”.

🍓

Jubileuszowa edycja Męskiego Grania zbiegła się w czasie z 50. rocznicą wydania pierwszej płyty zespołu Breakout, a powstałe covery i aranżacje okazały się Ricie Pax na tyle bliskie, że zespół postanowił zarejestrować materiał – i tak powstała płyta „Piękno. Tribute to Breakout”, której premiera miała miejsce w maju 2022.

🍓

Paulina Przybysz jest znana z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik ’85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki, ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach.
Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą, ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw. W 2017 powróciła na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem – z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu” czy nominowaną do Fryderyka 2020 „Odwilżą”, nagraną przy współpracy ze zdolnymi młodymi producentami i po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki w całości napisaną przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów.
Królowa dygresji przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością, wpuszczając do swojego świata znakomitych gości, takich jak Dawid Podsiadło czy Vito Bambino.

🍓

Rita Pax i Wojciech Waglewski w Olsztynie
Piękno. Tribute to Breakout
👉 26 sierpnia (sobota) / godz. 20:00
Amfiteatr w Olsztynie

📣 Bilety: 59 zł dostępne:
🍓 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
🍓 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
🍓 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
🍓 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Eksponat miesiąca:

W ramach cyklu 🍓 CHWACKO 🍓 MOK Olsztyn zaprasza na kolejną prezentację Eksponatu Miesiąca! W czwartek 31 sierpnia o godz. 17:00 zademonstrujemy Wam kamionkową kształtkę kanalizacyjną sprzed stu lat! 🍓 Podczas spotkania Rafał Bętkowski przypomni najważniejsze i najciekawsze fakty z historii kanalizacji miejskiej w Olsztynie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać ciekawostek na temat m.in. kamionkowych […]

czytaj więcej

Maria Peszek

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi Maria Peszek! 🍓 MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert niepokornej artystki w piątek 1 września o godz. 20:00.

czytaj więcej