Przejdź do treści

Rośliny Nielegalne:

T/Aboret! "Zielnik pełen czułości

  • 20:30

  • Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa

kup bilet
Tagi: live muzyka

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert jazzowego kwartetu T/Aboret! „Zielnik pełen czułości”, organizowany w ramach projektu „Rośliny legalne / rośliny nielegalne”, odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 20:30 w sali pod Amfiteatrem.

„Zielnik pełen czułości” to koncert promujący wydanie debiutanckiej płyty zespołu T/Aboret – „Cyjanotypia”. W muzyce kwartetu pobrzmiewają echa polskiej muzyki ludowej i jazzowych harmonii, a bliskowschodnie rytmy splatają się w niej z klasyczną wrażliwością.

Serdecznie zapraszamy do dźwiękowego herbarium, prowadzącego odbiorcę przez świat roślin będących „odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta”. 

26 maja agrają dla Was:
• Natalia Czekała – fortepian, śpiew;
• Karolina Matuszkiewicz – śpiew, skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze; 
• Maciej Szczyciński – kontrabas;
• Krzysztof Guzewicz – instrumenty perkusyjne.

W ramach projektu „Rośliny legalne / rośliny nielegalne” zapraszamy również na:
Psychodeliczny renesans (25.05, godz. 18:00) – dyskusja na temat potencjału terapeutycznego i medycznego roślin / substancji psychodelicznych;
Kakofonikt / Chór Pogłosy: Wyraj (25.05, godz. 20:30, kościół ewangelicko-augsburski) – koncert laureatów Festiwalu Nowa Tradycja w polskich tradycjach hałasu i antymuzyki jako remedium na kulturę nadmiaru;
Chwasty, zielsko, badyle (26.05, godz. 17:00, Kamienica Naujacka) – warsztaty o ziołach tuż obok nas z Płonką Podleśną: gdzie szukać, jak zbierać, co z nich robić.

25-26.05 ROŚLINY LEGALNE / ROŚLINY NIELEGALNE
Dwudniowy pakiet wydarzeń opisujących skomplikowane stosunki  ludzko-roślinne.

W programie:

25.05 CZ 18:00 ROŚLINY NIELEGALNE / PSYCHODELICZNY RENESANS
Dyskusja na temat potencjału terapeutycznego i medycznego roślin / substancji psychodelicznych. Kwestie prawne, koszty i korzyści społeczne, zyski i zagrożenia.

25.05 CZ 20:30 ROŚLINY NIELEGALNE / KAKOFONIKT / CHÓR POGŁOSY: WYRAJ
Romantycznie zatęchłe bagna i starosłowiańskie wątki mistyczne w oparach muzycznej psychodelii. Laureaci Festiwalu Nowa Tradycja w polskich tradycjach hałasu i antymuzyki jako remedium na kulturę nadmiaru.
Bilety: 40 zł

26.05 PT 17:00 ROŚLINY LEGALNE / CHWASTY, ZIELSKO, BADYLE
Warsztaty o ziołach tuż obok nas: gdzie szukać, jak zbierać, co z nich robić? Do wykorzystania w kuchni, kosmetyce, w leczeniu i przy herbacie. Dziko budzimy się wraz z wiosną! Prowadzenie: Natalia Załęska-Pyć AKA Płonka Podleśna.
Zapisy: mok.olsztyn.pl

26.05 PT 20:30 ROŚLINY LEGALNE / T/ABORET: ZIELNIK PEŁEN CZUŁOŚCI
Przytulny, czuły etno-jazz z zapachem lawendy. Dźwiękowe herbarium, prowadzące odbiorcę przez świat roślin, będących „odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ulice ruchliwego miasta”.


Bilety: 30 zł
– Galeria Dobro (Stare Miasto 24/25)
– Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b)
– Galeria wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Czyta się w poniedziałek:

MOK Olsztyn zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Czyta się w poniedziałek”! Spotkanie z Ishbel Szatrawską, autorką znakomitej, nominowanej do Paszportu Polityki i wyróżnionej nagrodą Odkrycie Empiku 2022 książki „Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia”, odbędzie się 29 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem. „Ocalały z Shoah […]

czytaj więcej

Krzysztof Moraczewski: Gniew

W tradycji biblijnej i greckiej uznawana jest różnica między nienawiścią, słusznym gniewem i furią. Co znaczą dla nas dzisiaj te silne emocje? Wykład polifoniczny profesora UAM.

czytaj więcej

Urszula Makosz, Kinga Rataj:

Nic nie opowiada tak pięknie i prawdziwie o miłości jak muzyka. Dzięki miłości muzyka jest piękniejsza, a piękna muzyka ubarwia uczucia. Tak jest na całym świecie. O miłości mówią dźwięki i pieśni, w różnych językach. Każda inaczej, ale każda pięknie. I właśnie o miłości, tej z różnych zakątków świata, w kilku językach opowiedzą w pierwszym […]

czytaj więcej