Spacer z Muzeum Nowoczesności

Aleja Wojska Polskiego

• Start: Tartak Raphaelsohnów, ul. Knosały

W ramach cyklu 🍓 CHWACKO 🍓 MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę Spaceru z Muzeum Nowoczesności! Na olsztyńską Aleję Wojska Polskiego wybierzemy się w sobotę 12 sierpnia. Początek spaceru przewidziany jest na godz. 11:00, tradycyjnie spod Tartaku Raphaelsohnów.

🍓

Uczestnicy Spaceru z Muzeum Nowoczesności będą mogli się zapoznać z dziejami jednej z głównych arterii Olsztyna – Al. Wojska Polskiego. W ciekawej pogadance Rafał Bętkowski przybliży historię usytuowanych przy niej miejsc i budynków. Trasa spaceru będzie prowadzić od przejścia podziemnego obok przystanku kolejowego Olsztyn Śródmieście aż do Jakubowa.

🍓

Przewidywany czas spaceru to ok. 3 godzin.

SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: ALEJA WOJSKA POLSKIEGO
12 sierpnia (sobota) / godz. 11:00
Start: Tartak Raphaelsohnów

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy, cieszących się popularnością w kolejnych pokoleniach czytelników i stanowiących fenomen polskiej kultury i popkultury.