Tides From Nebula

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert zespołu Tides From Nebula w ramach trasy „Instant Rewards”. Wydarzenie odbędzie się w piątek 22 listopada 2024 o godz. 19:00 w budynku Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1. Jako support wystąpi grupa In2Elements.

Tides From Nebula to jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów na polskiej scenie muzycznej oraz czołowy przedstawiciel polskiej sceny post-rockowej. Grupa od 2008 roku zachwyca słuchaczy na całym świecie wyjątkową instrumentalną muzyką, zyskując uznanie za nastrojowe i emocjonalne kompozycje, które zabierają słuchaczy w wyjątkową muzyczną podróż. Tides From Nebula słyną z unikalnego podejścia do muzyki instrumentalnej, łączącego elementy post-rocka, ambientu i muzyki progresywnej.

Muzykę grupy często opisuje się jako „łapiącą dźwięk wszechświata”, co odzwierciedla ich głębokie zainteresowanie kosmicznymi i naturalnymi tematami. Ta fascynacja jest widoczna w bogatym ambientowym brzmieniu grupy, które łączy dynamiczny post-rock z elementami atmosferycznymi. Wpływy zespołu sięgają od Oceansize i Deftones po Radiohead i M83 czy Nielsa Frahma, co stworzyło unikalną tożsamość dźwiękową, która wyróżnia ich w gatunku rocka instrumentalnego.

W trakcie swojej kariery zespół Tides From Nebula wystąpił na wielu prestiżowych festiwalach i odbył liczne trasy koncertowe, dzieląc scenę z takimi artystami, jak God Is An Astronaut, Riverside i Mono. Zespół koncertował w Europie i Azji, budując oddaną bazę fanów i zyskując szacunek jako jeden z wiodących instrumentalnych zespołów rockowych w Europie. Ich występy na żywo są znane z emocjonalnej intensywności i umiejętności zabierania publiczności w podróż przez ich skomplikowane i potężne kompozycje.

Tides From Nebula nadal poszerza granice muzyki instrumentalnej, tworząc wciągające i sugestywne doświadczenia dla swoich słuchaczy. Ich poświęcenie dla swojego rzemiosła i umiejętność przekazywania głębokich emocji poprzez muzykę bez użycia słów sprawiają, że są wyjątkową i trwałą obecnością na scenie post-rockowej.

Koncert w MOK Olsztyn, organizowany w ramach trasy „Instant Rewards”, to wyjątkowa okazja, by usłyszeć na żywo utwory z najnowszego albumu grupy. Jak mówią sami muzycy: „To nie będzie zwykła trasa – to prawdziwa muzyczna podróż, pełna energii, emocji i niezapomnianych wrażeń. To będzie trasa, jakiej jeszcze nie było – pełna nowych brzmień, które zabiorą Was w nieznane dotąd rejony naszej muzyki. Oczywiście, nie zabraknie także Waszych ulubionych utworów z poprzednich płyt!”.

Zespół występuje w składzie:

• Przemek Wegłowski (gitara basowa, klawisze)
  • Maciej Karbowski (gitara, klawisze)
  • Tomasz Stołowski (bębny)

Jako support na olsztyńskim koncercie wystąpi instrumentalna grupa In2Elements.

Godzinówka:
Otwarcie bramek: 19:00
In2Elements: 19:45
Tides From Nebula: 21:00

Wydarzenie bez miejsc siedzących.

Tides From Nebula
22 listopada (piątek) 2024 / godz. 19:00
Budynek Kuźni Społecznej, ul. Kotańskiego 1
Bilety: 69 zł (I pula) / 79 (II pula) zł / 99 zł (w dniu koncertu, w miarę dostępności) do kupienia:

• na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
  • w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
  • w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
  • w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).