Przejdź do treści

VADER // 40 LAT APOKALIPSY

DOPELORD + TRAUMA

  • 18:30

  • Amfiteatr, ul. Zamkowa

kup bilet

W ramach cyklu CHWACKO w olsztyńskim Amfiteatrze wystąpi Vader! 🔥🍓🔥 Na pierwszy koncert jubileuszowej trasy 40 LAT APOKALIPSY, w którym u boku mistrzów mroku i furii wystąpią zespoły Dopelord i Trauma, MOK Olsztyn serdecznie zaprasza w piątek 25 sierpnia o godz. 18:30.

Ale oprócz muzyki zespół przygotował coś EKSTRA 👉 WYSTAWA W CZASIE KONCERTU

40 LAT APOKALIPSY
Jubileuszowa trasa VADER

🔥🍓🔥

W tym roku celebrujemy 40-lecie niekwestionowanej legendy death metalu – zespołu Vader! Grupa – wraz z Massive Music – przygotowała dla Was szalone koncerty, które odbędą się w sierpniu i wrześniu. Prześledźmy wspólnie na żywo całą historię Vader, od demonicznych dźwięków „Decapitated Saints”, po szaleńczą furię „Shock & Awe”. A zaczynamy 25 sierpnia w olsztyńskim Amfiteatrze – miejscu gdzie Vader się narodził i zdobywał pierwsze sceniczne szlify. Będą niespodzianki…
Przed Vader wystąpią: Dopelord i Trauma.

🤘
VADER
Niewiele jest polskich zespołów, które swoją niezwykle ciężką pracą, uporem oraz niezliczonymi koncertami osiągnęły taki międzynarodowy sukces oraz ugruntowały swój status muzycznej legendy. A pamiętać trzeba, że początków nie mieli łatwych – realia ówczesnej Polski były zgoła inne, niż to, do czego dzisiaj przywykliśmy.
🔥🍓🔥
Vader powstał w 1983 r. w Olsztynie z inicjatywy Piotra „Petera” Wiwczarka i Zbigniewa „Viki” Wróblewskiego. Przełomowym momentem w historii zespołu było nagranie dema „Morbid Reich”. Materiał, wydany przez Carnage Records, został uznany „najlepiej sprzedającą się kasetą w historii death metalu”. Kolejna pozycja w dyskografii zespołu to nie mniej kultowa płyta „The Ultimate Incantation”. Właśnie do utworu „Dark Age”, pochodzącego z tej płyty, powstał pierwszy klip, emitowany często m.in. w MTV. Późniejsze lata to premiery kolejnych albumów, m.in. „De Profundis”, „Back to the Blind”, „Litany”, „Welcome to the Morbid Reich” i „Solitude in Madness”.
🔥🍓🔥
Nie sposób wymienić wszystkich tras i festiwali, na których wystąpili. Jedno jest pewne – zespół jest w świetnej formie i nie zamierza zwalniać ani przez chwilę!

🤘
DOPELORD
Dopelord powstał w 2010 roku i od tamtej pory nieprzerwanie nagrywa i koncertuje. Zespół ma na koncie cztery albumy długogrające, a ostatni to wydany w 2020 roku „Sign of the Devil”. Stoner doom metal serwowany przez Dopelord to kombinacja ciężkich riffów, miażdżącego brzmienia i chwytliwych refrenów. Fuzz rozkręcony na 11, zbiór jeńców jest pusty. W 2021 miała premierę, doskonale przyjęta, EPka „Reality Dagger”.

🤘
TRAUMA
To jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Rozpoczęła swoją działalność w maju 1988 roku jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż do dziś. Na przestrzeni ponad trzech dekad działalności Trauma wydała osiem studyjnych, płyt, jeden album koncertowy, dwa mini albumy, jeden split oraz płytę o charakterze retrospektywnym, na której znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni ponad trzydziestu lat istnienia zespołu Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd metalu z całego świata. Brała udział w prestiżowych trasach koncertowych i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

🔥🍓🔥

Vader + Dopelord + Trauma w Olsztynie // 40 lat Apokalipsy
👉 25 sierpnia (piątek) / godz. 18:30
Amfiteatr w Olsztynie

📣 Bilety: 110 zł (przedsprzedaż) / 130 zł (w dniu koncertu) dostępne:
😈 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
😈 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
😈 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
😈 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3)

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa

Letni Uniwersytet im. Ambrożego Kleksa to wakacyjny cykl animacyjno-edukacyjny inspirowany fabułą książek Jana Brzechwy, cieszących się popularnością w kolejnych pokoleniach czytelników i stanowiących fenomen polskiej kultury i popkultury.

czytaj więcej