Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Wydarzyło się coś dobrego

Podczas przedwigilijnego wydarzenia „Święta. Dobrze was widzieć” pokornie namawialiśmy was do podzielenia się dobrym słowem z samotnymi pensjonariuszami domów pomocy społecznej. Prosiliśmy o skreślenie choć kilku zdań do osób borykających się z poważnymi przeciwnościami losu i wrzucenie świątecznych kartek do specjalnej skrzyneczki, która 18 i 19 grudnia stała na Targu Rybnym. Po cichu liczyliśmy na odruchy waszych serc – ale nie spodziewaliśmy się aż tak poruszającego rezultatu. W ciągu zaledwie dwóch dni MOK Olsztyn przytulił od was aż 374 Kartki dla Seniora!

Są wśród nich liściki od tych starszych, ale i od tych najmłodszych. Jest wiele przesyłek od osób prywatnych, ale w naszą akcję chętnie włączyły się także całe instytucje: szkoły i przedszkola czy szpital dziecięcy. Studenci dziennikarstwa UWM pisali Kartki do Seniorów z równym zaangażowaniem, co siostry zakonne. Od przepięknych ilustracji, kolorowych wycinanek i własnoręcznie wykonanych świątecznych zdobień naprawdę może zakręcić się w głowie!

Jesteśmy głęboko wdzięczni za waszą czułość i ujmującą dobroduszność. Z ogromną przyjemnością przekażemy adresatom wasze ciepłe słowa i piękne myśli. Szczodrymi odruchami serc sprawiliście, że ich święta nie będą już samotne i puste. Nie można prosić o więcej.

Dziękujemy.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj