Przejdź do treści

Dowiedz się więcej

Dziękujemy, że byliście!

Za nami przedwigilijny weekend artystyczny MOK Olsztyn. Pod hasłem „Święta. Dobrze was widzieć” przez dwa kolorowe dni wspólnie rozpraszaliśmy szaroburość i niedasizm sztuką oraz wielkimi sercami. Razem z wami bawiliśmy się na koncercie znakomitej Ani Dąbrowskiej, śpiewaliśmy z niezawodnym Czerwonym Tulipanem, kołysaliśmy się na występach Agi Symołon i Roberta Bielaka, Krystyny Durys, Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, Orkiestry Akademickiem UWM i dzieciaków ze Stojedynki. Najtwardsi próbowali swoich sił fizycznych w II Biegu Mikołajów i śmiałych wygibasów na pojedynku tanecznym „Wirujący Keks”. Choinka Dobrych Słów posłała w Olsztyn waszą pozytywną energię, a Lampiony Przyjaźni i aromatyczne światełka z wARTe Świeczki przegoniły precz cienie i mroki. Wielu z was podzieliło się swoim dobrym słowem i jeszcze lepszą myślą pisząc Kartkę dla Seniora, a gra terenowa Staromiejska Intryga połączyła we wspólnej zabawie młodych i starych. Niesamowita parada teatralna „Wędrownicy-Kolędnicy” A3Teatru na powrót ożywiła dawne tradycje, a wystawa Zakładowej Choinki Czar zapewniła porcję urokliwych wspomnień z przymrużeniem oka. Nie zabrakło też poważniejszej refleksji przy Wspólnym Stole i towarzyszącym mu Flashmobie Gościnności.
Ale obok tych wszystkich atrakcji najważniejsze pozostaje chyba to, że wbrew przeciwnościom znowu udało nam się być razem. Obok siebie i ze sobą. Po raz kolejny okazało się, że najważniejszy jest nie merkantylny, komercyjny rozgardiasz, ale to, co między ludźmi. I za to wszystko, za waszą obecność, za wasze serca i umiejętność wykrzesania wokół siebie ciepła w nie najłatwiejszych przecież czasach – najpiękniej wam dziękujemy.

Organizatorem wydarzenia „Święta. Dobrze was widzieć!” był Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Partnerami wydarzenia byli:
🎁 Miasto Olsztyn
🎁 OSIR
🎁 Mpec
🎁 MPK Olsztyn
🎁 Superczas.pl

O wystrój terenu wydarzenia wspaniałymi choinkami zadbała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, a w szczególności  Nadleśnictwo Orneta.

Dziękujemy, bądźcie zdrowi!

Święta. Dobrze was widzieć.

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Co słychać?

Przeczytaj