Dobra wiadomość!

Kurs Gwary Warmińskiej ponownie z dofinansowaniem.

Nie ustajemy w poszukiwaniach środków zewnętrznych na nasze działania kulturalne. Tym bardziej cieszymy się każdym sukcesem w tej dziedzinie. Takim z pewnością jest dofinansowanie projektu, który od kilku lat gości w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Mowa tu o kursie Gwary Warmińskiej, który w tym roku zostanie zasilony kwotą 21 tys. zł pochodzącą z programu Narodowego Centrum Kultury „Etnopolska”. Na kurs Gwary Warmińskiej zaprosimy tradycyjnie we wrześniu, spotkania jak zawsze poprzedzi nabór uczestników. Wszystkim zainteresowanym polecamy śledzić nasze kanały komunikacji, bo z doświadczenia wiemy, że miejsca na ten kurs rozchodzą się jak świeże bułeczki.

To już 6 edycja… ale cel ten sam – popularyzacja i ochrona, wpisanej w 2016 r. na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO, gwary warmińskiej. W ramach projektu przewidujemy kolejną edycję kursu gwary warmińskiej dla początkujących, a także – po raz pierwszy – warsztaty „My tutejsi. O Warmii dla uważnych”, będące odpowiedzią na potrzeby adeptów poprzednich edycji kursu. Uczestnicy kursu będą ćwiczyć się w „warnijski godce”, a także poznawać historię i tradycje Warmii. Warsztaty „My tutejsi. O Warmii dla uważnych” uzupełnią i pogłębią tematy związane z dziedzictwem kulturowym regionu oraz zachęcą do eksploracji regionu – staną się narzędziem integracji współczesnych mieszkańców Warmii, którzy ze względu na jej trudne dzieje nie czują się kulturowo „zakorzenieni” w miejscu swego urodzenia i wciąż redefiniują własną tożsamość i przynależność społeczną.