Przejdź do treści

Park Muz Współczesnych

PARK MUZ WSPÓŁCZESNYCH to cykl plenerowych spotkań kulturalnych dla mieszkańców Olsztyna odbywających się w miejskim Parku Centralnym w pobliżu Zajezdni Trolejbusowej, w lipcowe i sierpniowe niedziele. Nawiązując do idei greckich bogiń sztuki, tworzymy alternatywną listę Muz Współczesnych odzwierciedlających kilka spośród najważniejszych zjawisk i przejawów kultury i sztuki XXI wieku.

I tak w planach mamy:
3 lipca: Gratka – muza gier planszowych,
10 lipca: Pasja – muza sztuki improwizacji,
17 lipca: Realia – muza fotografii i fotoreportażu,
31 lipca: Arteria – muza sztuki ulicznej,
7 sierpnia: Relacja – muza sztuki dostępnej,
14 sierpnia: Reakcja – muza sztuki zaangażowanej,
21 sierpnia: Rustykalia – muza folku i rękodzieła,
28 sierpnia: Linia – muza komiksu i ilustracji.

Poszczególne muzy wyznaczą tematykę kolejnych spotkań. W otoczeniu przyrody i w nieformalnej atmosferze – sprzyjającej międzypokoleniowej integracji i budującej postawę otwartości i kreatywności – odbędą się warsztaty, koncerty, spektakle i działania artystyczne.

Aktualne informacje znajdziecie na FB 👉 https://www.facebook.com/parkmuz/

Partnerzy projektu: Polska Sieć Handlowa Lewiatan, Olsztyński Klub Gier Planszowych K11, Ostródzkie Stowarzyszenie Miłośników Gier GRYWAM, Strefa Perkusistów, Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu „Pokonać Ciszę”.

Patronat medialny: Wyborcza Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio UWM FM, Meloradio Olsztyn.

Projekt „Park Muz Współczesnych. Plenerowe spotkania z kulturą i sztuką” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


Dowiedz się więcej

Co słychać?

Przeczytaj