Przejdź do treści

Bal żywych kwiatów / BRAK WOLNYCH MIEJSC

MOK Olsztyn najserdeczniej zaprasza na karnawałowy Bal Żywych Kwiatów! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 17:00 w sali kameralnej Kamienicy Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.

Będziemy zaszczyceni mogąc podjąć Państwa w naszych skromnych progach na uroczystym balu karnawałowym w wiedeńskim stylu. W atmosferze wykwintu i galanterii sprzed lat, przy najpiękniejszych ariach operetkowych i walcach Straussa na żywo, przetańczymy ostatki 2024 roku.
Mile widziane są eleganckie stroje wieczorowe. W przypadku nieposiadania kreacji balowej – zalecamy choć skromne akcenty kwiatowe lub balowe maseczki.

Na Balu Żywych Kwiatów zagra Warmińsko-Mazurski Kwartet Smyczkowy, a śpiewać i prowadzić wydarzenie będzie Magdalena Kozakiewicz.
Warmińsko-Mazurski Kwartet Smyczkowy to czynni artyści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Tworzą go: Michał Marcol – I skrzypce, Marta Julia Pawłowska – II skrzypce, Fily Diakité-Mikulska – altówka oraz Esperanza Hernández Muñoz – wiolonczela. To absolwenci prestiżowych wydziałów instrumentalnych polskich i zagranicznych uczelni muzycznych. W swoim szerokim repertuarze mają nie tylko dzieła muzyki klasycznej, ale także muzyki filmowej i rozrywkowej. Codzienna praktyka pracy zarówno orkiestrowej, jak i solowej sprawia, że kameralistyka w wydaniu tego zespołu jest produktem najwyższej jakości, jaki można znaleźć w regionie Warmii i Mazur.
Magdalena Kozakiewicz – sopran koloraturowy, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jeszcze jako studentka podjęła pracę w austriackim teatrze operowym Tiroler Festspiele Erl, gdzie debiutowała jako Druga Dama w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Przez kolejne lata była tam członkiem Chorakademie oraz realizowała mniejsze role wagnerowskie i mozartowskie. Jako solistka występowała także w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Filharmonii Gorzowskiej i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Bierze udział w wielu koncertach festiwalowych w kraju oraz szczególnie rodzimego regionu Warmii i Mazur. Z powodzeniem łączy śpiew z działalnością edukacyjną i animacyjną. Jest autorką scenariuszy koncertów edukacyjnych i warsztatów umuzykalniających. Pracuje jako specjalistka ds. edukacji Filharmonii Łódzkiej.

Wstęp na Bal Żywych Kwiatów wyłącznie po okazaniu zaproszenia, które – bezpłatnie! – można otrzymać za pośrednictwem maila warsztaty@mok.olsztyn.pl lub fizycznie na portierni Kamienicy Naujacka. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Bal żywych kwiatów
10 lutego (sobota) / godz. 17:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
Zapisy: warsztaty@mok.olsztyn.pl
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Wspierają nas