EKSPONAT UCZUĆ: Dwóch mężczyzn, kobieta, miłość i krew. Pamiątki skandalu sprzed stu lat

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie Muzeum Nowoczesności. 15 lutego w czasie spotkania w Zajezdni trolejbusowej Rafał Bętkowski opowie o eksponacie… uczuć.

„Zastrzelonego znaleziono w drugie święto rano w sypialni swego pomieszkania majora od sztabu przy tutejszym pułku dragonów von Schoenebecka. Kula przeszyła mu czaszkę. Wedle tutejszych gazet niemieckich nie chodzi o samobójstwo. Śledztwo w toku.” Taką sensacyjną wiadomość podała swoim czytelnikom „Gazeta Olsztyńska” 30 grudnia 1907 r. Wkrótce aresztowano podejrzanych: piękną żonę majora, Antonię, oraz jednego z jej kochanków, kapitana 73. pułku artylerii von Goebena, oficera Sztabu Generalnego. Skandal dopiero się zaczynał….

O przebiegu i kulisach afery sprzed wieku opowie Rafał Bętkowski. Prezentacji będzie towarzyszył pokaz pamiątek, związanych z głośnym wydarzeniem sprzed wieku.

15 lutego (czwartek) / godz. 17:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały