Przejdź do treści

Bezczas, czyli bezkarne tracenie godziny nie tylko przy zmianie czasu

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza do przestrzeni, w której można zastygnąć. Instalacja Bezczas pojawi się w sobotę 23 marca w godzinach 12:00–20:00 w Spichlerzu przy ul. Piastowskiej 13.

W dzisiejszych czasach żyjemy w terrorze nieustannej produktywności, a nuda – jakże potrzebna! – ma wyłącznie negatywne konotacje.

Tymczasem okazuje się, że człowiek nie jest skonstruowany do nieustannego działania. Mózg najintensywniej pracuje w chwilach „tępego” wpatrywania się w krajobraz za oknem pociągu, w bezruchu, podczas zwykłego chodzenia bez celu czy na pograniczu snu i jawy. Zużywa przestoje na zrobienie porządku, poukładanie informacji i – co najważniejsze – na myśli wyższego rzędu, konstytuujące np. tożsamość czy poglądy.
Odmawiamy tego mózgowi, a w efekcie po codziennej gonitwie wracamy do domu i łapiemy się na tym, że dziesiątą minutę spędzamy gapiąc się w pralkę.

Dlatego wyjątkowa instalacja Bezczas oferuje Wam przestrzeń do bezkarnego pomarnowania czasu pod pozorem uczestnictwa w kulturze. Będziecie mogli doświadczyć błogosławieństw płynących z oglądania filmów o praniu dywanów i szydełkowaniu, gapienia się w lawa-lampy, grzebania w piasku czy segregowania ziaren rodem z Kopciuszka…

Bezczas, czyli bezkarne tracenie godziny nie tylko przy zmianie czasu
23 marca (sobota) / godz. 12:00-20:00
Spichlerz, ul. Piastowska 13
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

MATKA, SYN I KURA

Oprowadzanie po wystawie  „Srom czyli wstyd” W Galerii Dobro nadal można oglądać  wielowątkową wystawę Marty Frej pt. „Srom, czyli wstyd”, podejmującą trudny temat kobiecego ciała i odwagi w obronie jego autonomii. Otwarcie wystawy wywołało wiele kontrowersji zwłaszcza wśród tych, którzy nie mieli ochoty jej w ogóle zobaczyć. Natomiast frekwencja na wernisażu udowodniła, że ten rodzaj […]

czytaj więcej