MATKA, SYN I KURA

Oprowadzanie po wystawie  „Srom czyli wstyd”

W Galerii Dobro nadal można oglądać  wielowątkową wystawę Marty Frej pt. „Srom, czyli wstyd”, podejmującą trudny temat kobiecego ciała i odwagi w obronie jego autonomii.

Otwarcie wystawy wywołało wiele kontrowersji zwłaszcza wśród tych, którzy nie mieli ochoty jej w ogóle zobaczyć. Natomiast frekwencja na wernisażu udowodniła, że ten rodzaj sztuki ma w Olsztynie wielu zwolenników. Dla jednych i drugich – tych zachwyconych i tych zgorszonych, a także dla  nieprzekonanych – pojawia się wyjątkowa okazja, by obejrzeć wystawę w towarzystwie samej autorki, Marty Frej oraz kuratorki, Diany Lenart. W oprowadzaniu kuratorskim weźmie także udział syn artystki, Maciej Raczyński, którego praca dyplomowa  „Portrety męskości” uzupełnia obecną ekspozycję w Galerii Dobro.

Na oprowadzanie po wystawie  „Srom czyli wstyd” z udziałem Marty Frej, Diany Lenart i Maćka Raczyńskiego zapraszamy o 17:00 i 19:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak by Państwu zapewnić należyty odbiór, a artystom komfortową przestrzeń, wprowadzamy limit miejsc i zapisy poprzez formularz na www.mok.olsztyn.pl

MATKA, SYN I KURA – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Srom, czyli wstyd”
2 kwietnia (wtorek) / godz. 17:00 i 19:00
Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25