JOZEF VAN WISSEM

Koncert Jozefa Van Wissema, holenderskiego artysty, kompozytora, lutnisty i gitarzysty, promujący jego najnowszy album „The Night Dwells In The Day”. Dźwięki lutni wybrzmią w nietypowej, kameralnej scenerii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego!

Holenderski kompozytor, lutnista oraz gitarzysta. Jego muzyka intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę.

Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. Nagrywał także z Tildą Swinton, Zolą Jesus oraz wspomnianym już Jimem Jarmuschem, z którym wydał aż 5 albumów! Oprócz solowych koncertów, Jozef występuje też z muzyką na żywo graną do starych filmów grozy, m.in. kultowego „Nosferatu – symfonia grozy”.

Aktualnie van Wissem promuje swój najnowszy, solowy album „The Night Dwells In The Day”. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie: te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć.

JOZEF VAN WISSEM
(dark folk, experimental, neoclassical)

24 maja (piątek) / godz. 19:00
Kościół ewangelicko-augsburski