Przejdź do treści

Chciwość / WYDARZENIE ODWOŁANE

  • 18:00

  • Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa

Wstęp wolny

Z przyczyn niezależnych od nas musimy odwołać wykład polifoniczny „Chciwość”. Baraku Kultury. Prof. Krzysztof Moraczewski, który miał poprowadzić wykład chciał za naszym pośrednictwem przeprosić każdego, kto planował wziąć udział w tym wydarzeniu.

Bohaterka naszych czasów: od grzechu głównego do popularnej cnoty. Wykład polifoniczny prof. UAM dr. hab. Krzysztofa Moraczewskiego oraz Przemka Prasnowskiego (Barak Kultury) z udziałem muzyka prosto z Indii – Mandara Purandare.

Chciwość – oto bohaterka naszych czasów: od grzechu głównego do popularnej cnoty i od skrywanej wady do wielbionego w uczonych traktatach „silnika świata”. Dzieje chciwości skrywają w sobie klucz do zrozumienia konstrukcji współczesnego świata. Jednocześnie są prawdziwą moralną karierą Nikodema Dyzmy. Profesor Krzysztof Moraczewski, wychodząc od akademickiej formy wykładu, stanie się głównym aktorem zdarzenia teatralnego bogato ilustrowanego fragmentami muzycznymi i tekstowymi. Wykład polifoniczny to autorska forma prezentacji zawierająca w sobie elementy wykładu popularnonaukowego i ekspresji teatralnej, wzbogaconej fragmentami muzycznymi, od której zaczęła swoją działalność Fundacja Barak Kultury – fundacja z Poznania, która opiera swój światopogląd na różnorodności. Wspólnym mianownikami wszystkich przedsięwzięć Baraku są tematy dotyczące mniejszości i wykluczenia.

Chciwość / WYDARZENIE ODWOŁANE
11 października (środa) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem, ul. Zamkowa
Wstęp wolny

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia