Co mówią dorośli?

MOK Olsztyn zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na ciekawe zajęcia kreatywne! Warsztaty „Co mówią dorośli?” odbędą się w piątek 17 maja w Kamienicy Naujacka.

Jak z dziecięcej perspektywy mówi polityk?
Albo nauczyciel czy lekarka?
Czy konkretne zdania i słowa są przypisane do zawodów i wykonywanych funkcji?
Jak to jest stać się nagle dorosłym? Czy łatwo będzie nam się wcielić w rolę doktora albo policjanta?
Tego wszystkiego dowiemy się na warsztatach improwizacji aktorskiej dla dzieci 6-10 lat, podczas których krytycznie przyjrzymy się „dorosłej komunikacji”!

W związku z ograniczoną liczbą miejsc dla uczestników warsztatów, obowiązują zapisy przez poniższy formularz.

Warsztaty poprowadzą:

Monika Gryc
Aktorka. W latach 1991-1995 ukończyła Akademię Teatralną im. Al. Zelwerowicza w Warszawie-Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku na kierunku aktorskim. Od 1995 r. związana z Olsztyńskim Teatrem Lalek. Od 20 lat współpracuje z olsztyńskimi przedszkolami, prowadząc warsztaty teatralne. Nagrody: • 2008 nagroda dyrektora za wyrazistą, interesującą artystycznie kreację stworzoną w spektaklu „Na Arce o ósmej” • 2011 nagroda dyrektora za nawiązanie aktorskiego dialogu z dziecięcą publicznością w spektaklu „O królewnie Wełence”, • 21 października 2011 nagroda aktorska podczas XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu za spektakl „Na Arce o ósmej” • 2014 Odznaka Ministra Kultury „Zasłużony dla Kultury Polskiej,” • 2014 doroczna Nagroda Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Olsztyńskiego Teatru Lalek z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za rolę Balladyny w spektaklu „Balladyna”, • 2019 – Brązowy Medal Ministra Kultury „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” • 2020 – Nagroda w kategorii Ulubiona Aktorka w ramach Plebiscytu Publiczności Olsztyńskiego Teatru Lalek | sezon 2019/2020 • 2022 Nagroda Prezydenta Olsztyna za pracę twórczą w dziedzinie sztuki teatru.

Marcin Młynarczyk
Aktor. Pracę na scenie rozpoczynał w kabarecie „Piwnica pod Baranami”, kabarecie „Kuzyni” oraz w Krakowskim teatrze pantomimy „Warsztat X”. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie zatrudniony w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Doświadczenie teatralne, filmowe, radiowe, telewizyjne oraz w pracy z dziećmi. Jeden z pomysłodawców nagrody „Złotej Halabardy” i ogólnopolskiego festiwalu „Halabardy”. Wybrane nagrody: w 2017r. otrzymał odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, Nagroda Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury – 2017r., nagroda dyrektora z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru za oryginalny pomysł i organizację ogólnopolskiego festiwalu „Halabardy”.

Co mówią dorośli?
17 maja (piątek) / godz. 17:00