Przejdź do treści

Dezerter + KMKZ / WYPRZEDANE

Tagi: live muzyka

MOK Olsztyn zaprasza na koncert grupy Dezerter! Legenda polskiego punkrocka wystąpi w sobotę 21 października o godz. 20:00 w budynku Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1.

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) dostępne na stronie i w stacjonarnych punktach MOK.

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju – „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.
Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych.
Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:
Robert Matera – gitara, śpiew,
Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty,
Jacek Chrzanowski – bas.

SUPPORT: KMKZ

Dezerter online:
www.dezerter.com
www.facebook.com/dezerter1981
www.youtube.com/dezertertv

DEZERTER + KMKZ / WYPRZEDANE
21 października (sb) / 20:00
Kuźnia Społeczna, ul. Marka Kotańskiego 1
Bilety WYPRZEDANE w cenie 40 zł (przedsprzedaż ) / 60 zł (w dniu koncertu) dostępne na:
– https://bilety.mok.olsztyn.pl/
– Muzeum Nowoczesności
– Galeria wARTe Świeczki

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia