Przejdź do treści

Gala Finałowa 31. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”

  • 15:00

  • Zajezdnia Trolejbusowa, ul. Knosały

Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową 31. Konkursu Literackiego „O Różę Małego Księcia”.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 15:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.

Do końca marca 2022 przyjmowaliśmy teksty literackie uczniów szkół podstawowych. Najstarszy olsztyński konkurs o takim profilu odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: SP kl. I-III, SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII oraz w dwóch kategoriach gatunkowych: poezja i proza.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że na tegoroczną Różę Małego Księcia wpłynęły aż 72 prace od 70 uczestników! W najmłodszej kategorii było to 13 prac (poezja: 2 prace; proza: 11 prac), w kategorii średniej zostało zgłoszonych 25 tekstów (poezja: 3 prace; proza: 22 prace), a w najstarszej kategorii – 34 prace (poezja: 11 prac, proza: 23 prace). Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że młodzi adepci literatury tak chętnie podzielili się z nami swoimi emocjami, przemyśleniami i talentami. Najpiękniej za to dziękujemy i trzymamy kciuki za Wasz rozwój w przyszłości!

Po zażartych obradach i niekończących się dyskusjach, jury Konkursu w składzie Beata Sarnowska, Monika Stępień oraz Wacław Sobaszek, postanowiło nagrodzić 24 osoby. Werdykt Konkursu zostanie ogłoszony podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się 4 czerwca o godz. 15.00 w Zajezdni trolejbusowej. Zgodnie z regulaminem Laureaci zostaną powiadomieni oraz zaproszeni na Finał do 15 maja.

Szczerze gratulujemy i zapraszamy!

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Chodźcie, idziemy!

Zapraszamy na familijne spotkanie z muzyką świata, graną na bębnach i huczne przywitanie niezwykłych gości: Oli Synowiec i Arkadiusza Winiatorskiego, dziennikarzy i podróżników. Program wydarzenia: Stones on Travel – 12 000 km pieszo przez Ameryki. Zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie, na które pisarze – Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski – dotrą podczas swojej pieszej wyprawy […]

czytaj więcej