Przejdź do treści

Jak oni rysują

  • 17:00

  • Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

Wstęp wolny

 Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na rodzinne wyzwanie plastyczne dla małych i dużych!

Nie mamy złudzeń, że Wasze dzieciaki/wnuki doskonale radzą już sobie z kreatywnym ogarnianiem niepokojąco pustej przestrzeni kartki. W końcu one systematycznie trenują rysunkowe wyrażanie swoich emocji i cudownie spontaniczną decyzyjność, pozwalającą na stworzenie czegoś – z niczego.

A my, dorośli, no cóż. Kolorowe kredki w pudełeczku nosimy chyba nieco rzadziej, a na chichoczące smyranie własnej kreatywności ciągle jakoś brakuje nam czasu. Dzień Dziecka to doskonała okazja, by przypomnieć głowie i rękom, że malowanie spełnia nie tylko funkcje estetyczne, ale i społeczne – zacieśniając więzi, generując wymianę emocji i przede wszystkim prowadząc do uchachanej po uszy zabawy!

„Jak oni rysują” to niezwykły konkurs animacyjno-charytatywny. 1 czerwca o 17:00 w Kamienicy Naujacka nieustraszeni dorośli wraz ze swoimi pociechami (dziećmi lub wnukami) zostaną wyposażeni w kredki i kartki. Banalnie białe A4 stanie się areną niewymuszonego swawolenia i nieokiełznanych harców wyobraźni! Podczas tej niepowtarzalnej lekcji twórczych wygibasów mali i duzi staną w szranki na najciekawsze prace rysunkowe na zadany temat. Jesteś kozak? To narysuj KONIKA! 

Mało tego. Akcja „Jak oni rysują” ma również charakter dobroczynny. Nagroda konkursowa zostanie bowiem przekazana na bardzo szczytny cel. Zwycięska drużyna/ławka uzyska wyjątkowy przywilej przekazania jej – w swoim imieniu! – tym najbardziej potrzebującym. Natomiast wszyscy uczestnicy naszej zabawy otrzymają nie tylko słodki poczęstunek, ale również okolicznościowe, pamiątkowe tarcze dla najlepszych uczniów! 

W Dzień Dziecka każdy chce spędzić czas z i dla swojego szkraba. Ale jesteśmy przekonani, że tak czasu jeszcze wspólnie nie spędzaliście!

Do udziału w akcji zapraszamy drużyny: dorosły + dziecko. Zapisy prowadzimy za pomocą poniższego formularza. Wstęp jest oczywiście wolny, ale liczba miejsc jest siłą rzeczy ograniczona. Nie zwlekajcie więc z namysłem – kto pierwszy, ten lepszy (Lista uczestników została zamknięta)!

Zapraszamy do udziału w wyjątkowej rywalizacji na wyobraźnię, koncentrację i wielkie serca!

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia