Przejdź do treści

Katarzyna Łyszkowska:

Warsztaty z wolności

  • 18:00

  • Galeria Dobro, ul. Stare Miasto 24/25

Wstęp wolny

MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wyjątkowe warsztaty z Wolności, które w piątek 14 października o godz. 18:00 w Galerii Dobro poprowadzi Katarzyna Łyszkowska! Wydarzenie będzie połączone z finisażem wystawy INNER-OUT. 

Warsztaty z Wolności to kreatywne spotkanie dla osób dorosłych i starszych dzieci. W jego trakcie zaprosimy Was do wspólnego ozłacania cielca i twóczych rozmów o źródłach szczęścia. Pozbieramy też rysunki, teksty i kreatywne wypowiedzi do Kolekcji Wolność Katarzyny Łyszkowskiej. Dyskutując o sensie życia postaramy się również stworzyć jego motto.

Wstęp na finisaż wystawy jest bezpłatny, natomiast na warsztaty – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy przez poniższy formularz (zapisy na warsztaty zamknięte). Zapisy przyjmujemy do 12 października (lub do wyczerpania miejsc).

Katarzyna Łyszkowska to absolwentka dwóch kierunków: Rysunku oraz Projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Doktora Sztuki w Katedrze Rysunku na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Autorka projektu artystyczno-społecznego Sterowiec Wolność podczas tegorocznego cyklu wydarzeń ULOTNE w lipcu w Zajezdni trolejbusowej w Olsztynie. Pracuje i mieszka w Toruniu. Uczestniczyła w 140 wystawach i działaniach artystycznych w kraju i za granicą, tj. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii, Włoszech, Słowenii, Macedonii, Grecji, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Indiach, Korei Południowej i USA. Jej prace należą do jednej międzynarodowej i pięciu stałych kolekcji sztuki krajowej oraz prywatnych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA.

Wstęp wolny (zapisy na warsztaty zamknięte

Dowiedz się więcej

udostępnij

Newsletter

Zapisz się do Newslettera, aby być na bieżąco z informacjami o wydarzeniach i projektach realizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Kartki z Kalendarza

Nadchodzące wydarzenia

Superpolki

MOK Olsztyn zaprasza na SUPERPOLKI: dziewczyńskie warsztaty z udziałem SUPERBOHATEREK z KOSMOSU DLA DZIEWCZYNEK! Wydarzenie odbędzie się 15 października w Kamienicy Naujacka godz. 12:00.  Himalaistka, astronomka, hollywoodzka aktorka, chemiczka… Wśród polskich superbohaterek są przedstawicielki różnych profesji. W czasie spotkania poznamy jedenaście z nich. Zastanowimy się też nad własnymi supermocami – bo każda z nas je […]

czytaj więcej

Nieme kino

Zapraszamy na pokaz jednego z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu i jednego z pierwszych horrorów w historii kina – „Nosferatu – symfonia grozy”. Projekcja odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 18:00. „Nosferatu – symfonia grozy”, reż. Friedrich Wilhelm Murnau, 1922. Thomas Hutter jest pracownikiem agencji pośredniczącej w sprzedażach posiadłości w Wismarze. Przez swojego pracodawcę […]

czytaj więcej

Tożsamość.

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Olsztyn zapraszają na wystawę Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. Olsztyn.Wernisaż odbędzie się 18 października o godzinie 18.00 w Muzeum Nowoczesności (Zajezdnia Trolejbusowa) Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie przy ul. Ryszarda Knosały 3B. Olsztyn – NaturalnieTożsamość miejska Olsztyna od zawsze nierozerwalnie […]

czytaj więcej